Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 10:56:25
Advert
Advert
 

Sel mağdurlarına bin liralık yardım

Körfez Belediyesi’nin kasım ayı meclisi gerçekleştirildi. 11 sel mağduruna biner liralık yardım yapılması oy birliği ile kararlaştırıldı
Sel mağdurlarına bin liralık yardım
Advert

Körfez Belediyesi’nin kasım ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısında Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 14 gündem maddeleri tek tek görüşüldü. Gündem maddeleri dışında önergeler de tek tek görüşüldü, gündeme alındı. Plan Bütçe Komisyonu tarafından da incelenen tarifelerde yapılan değişiklikler ve İmar Komisyonu’nun başkana yetki verilmesi ile ilgili hazırladığı rapor kabul edildi.

 

11 AİLEYE YARDIM

Son yaşanan sel felaketinde mağdur olan vatandaşlara nakdi yardım yapılması kararı da oy birliği ile kabul edildi. Başkan Şener Söğüt, “Yaklaşık 2 ay önce en son yağışlarla birlikte 18 ailenin mağdur edildiği tespit edildi. 7 aileye gerekli yardım yapıldı. Bizler de geri kalan 11 aileye 1.000’er lira yardımda bulunacağız” dedi. Karar oy birliği ile kabul edilirken, Başkan Söğüt Fatih ve Güne Mahallesi’ndeki alt yapı çalışmalarının 2020 yılında başlayacağını belirtti.

 

SIKINTI KALMAYACAK

Başkan Söğüt, “Biliyorsunuz İSU ilçemizdeki tüm altyapıyı yenileme kararı aldı. Bu dönem Fatih ve Güney Mahallemiz de çalışma yürütecekler. Bu iki mahallede büyük sıkıntı yaşıyoruz. Körfez’in geri kalan tüm alt yapısı sırayla yenilenecek. Büyük bir çalışma olacak. 2020’de başlayacak ve 2022’ye kadar da uzayabilir. Çalışma bittikten sonra bu tür yağmurlarda büyük ölçüde Körfez’de sıkıntı yaşanmayacak” dedi.

 

SAĞLIK YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Mimar Sinan Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi ile ilgili de Sarmaşık Dere’nin hemen yan tarafındaki parselde yeni bir merkez yapmak istiyorlar. Ağız ve Diş Sağlığı binasının bulunduğu alana da Körfez Sağlık Kompleksi yapılacak. Sağlık Yaşam Merkezi dediğimiz; acil araçların parklandığı, aileye psikolojik danışmanlık verildiği, koruyucu hekimlik noktasında aileleri bilgilendirebilecek bir yaşam merkezi olacak. 10 yıllık bir tahsis” dedi.

 

MEYDAN OLUŞTURACAĞIZ

Mimar Sinan Mahallesi’nde mevcut sağlık ocağının olduğu alanı da meydan yapacaklarını belirten Başkan Söğüt, “Ön tarafında bir iki işletme vardı buraları çıkarttık. Sağlık ocağının olduğu yapı da baya eski ve hantal bir yapı. Hedefimiz burayı da yıkarak orada bir meydan oluşturmak. Mimar Sinan için güzel bir alan oluşacak. Yarımca çok doldu ve nefes alabileceği bir meydan oluşturmuş oluruz. Muhtarlık ve kütüphane için de alan içerisinde bir çalışma yürüteceğiz” dedi.
 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA