Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 08:33:26
Advert
Advert
 

Damlaya damlaya burs oluyor

Yahya Kaptan Mahallesi halkının destekleriyle başlatılan “Damlaya Damlaya Burs Olur” projesinde 300 gönüllüye ulaşıldı. Hedef, her ay 5 lira verecek 100 gönüllü
Damlaya damlaya burs oluyor
Advert

İKİ dönemdir Yahya Kaptan Muhtarlığı görevini yürüten Ahmet Mirzaoğlu, önemli çalışmalara imza atıyor. Eğitime büyük önem verdiklerini özellikle vurgulayan Mirzaoğlu, “Rutin hizmetler dışında sosyal projelerle de ilgilendik. Bu bağlamda, 3 yıl önce İzmir Karşıyaka’da yapılan bir projeyi mahallemize taşıdık. Projeye katılan binaların kapısına plaket astık. 25 bina projeye destek verdi. Bloklar burs vereceği öğrencileri kendi içerisinde oluşturdukları komisyonda belirliyor. Biz burs verilecek öğrencilere karışmıyoruz. 2018 akademik yıl açılışında ‘Damlaya Damlaya Burs Olur’ projesini başlattık. Her ay 5 lira verecek 100 gönüllü arıyoruz dedik. Bu sayı yıl sonuna kadar 300 gönüllüyü buldu” dedi.

 

HEDEFİNİ AÇIKLADI

 “Geçen yıl 11 kız öğrenciye burs veriyorduk. Bu sayı bu yıl 15 öğrenciye çıktı” diyen Ahmet Mirzaoğlu, “5 yıllık muhtarlık süremin sonuna kadar hedefimiz 100 kız öğrenciye burs vermek. Niye kız öğrenciler? Biz, Türkan Saylan’ın misyonunu devam ettirmek istiyoruz. Geçen sene ‘Mutluluk İçin Umut Ol’ projesini başlattık. Lösemili ve kronik rahatsızlıkları olan çocukları hastanede ziyaret ediyoruz. Dileklerini soruyoruz. Bunu vatandaş desteğiyle yerine getiriyoruz. Bunun yanı sıra, tıp fakültesi öğrencilerinin ‘Leyla’dan Sonra’ isimli projesini örnek aldık. Bu projede devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

MAHALLE OLARAK AİLEYİZ

Mahallede gerçekleştirdikleri projelere il dışından dahi destek geldiğini ifade eden Muhtar Ahmet Mirzaoğlu, “Mahallede kronik hastalığı olan yaşlı ve gençlerimizin evlerine rutin ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Biz Yahya Kaptan Mahallesi olarak kocaman bir aileyiz. Bu çalışmalarımızı yaparken en büyük destek mahalle sakinlerimizden geliyor. Mahalle dışından hatta il dışından da destekler alıyoruz. Ben böyle projelere daha çok katılımın olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA