Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 22:09:36
Advert
Advert
 

Katil baba hakkında karar

Karamürsel Tepeköy Mahallesi'nde 11 yıl önce işlenen faili meçhul sır cinayette, silahla vurularak 31 yaşında öldürülen sağır ve dilsiz Bülent Erdem’in katil zanlısı öz babası Necmi Erdem (68) çıktı. 11 yıl sonra çözülen faili meçhul cinayette sağır ve dilsiz oğlunu öldürdüğü tespit edilerek gözaltına alınan katil baba Necmi Erdem tutuklandı
Katil baba hakkında karar
Advert

Abbas ÇAKAR  - Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Veysal Tipioğlu’nun, göreve başlaması ile vermiş olduğu talimat üzerine,  faili meçhul olarak raflarda kalmış cinayet dosyaları, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri tarafından tekrar incelenmeye başlandı.  İlk ele alınan dosya ise Yaklaşık 11 yıl önce Karamürsel İlçesi Tepeköy mevkiinde silahla vurularak öldürülen ve yola bırakılan  31 yaşındaki sağır ve dilsiz Bülent Erdem’in dosyası oldu.

 

BABA JANDARMAYI YANLIŞ YÖNLENDİRDİ

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun da yakından takip ettiği dosya ile ilgili yapılan araştırmada, 2008 Aralık ayında daha sonra polise geçen Jandarma Bölgesinde öldürülen Bülent Erdem’in dosyasında, baba Necmi Erdem’in çelişkili ifadeler verdiği tespit edildi.  Babanın daha önce vermiş olduğu beyanlarında, uzun yıllar Gölcük’te ikamet ettikleri, deprem sonrası Balıkesir ili Ayvalık İlçesine taşındıklarını,   ancak Gölcük’te bir fabrikada çalışan oğlunun Kocaeli’nde kalmaya devam ettiğini söylediği öğrenildi.  Oğlu bülent Erdem’in yalnız kaldığı esnada bir araç kiralama şirketinden araç kiraladığı ve bu araçla kaza yapınca şirketin hasar bedeli istediği,  parayı alamayınca şirket yetkililerinin, kendilerine ulaşarak para istediklerini belirttiği ve oğlunun bu parayı vermedikleri için şirket sahipleri tarafından öldürüldüğünü ileri sürdüğü öğrenildi. Kendisinin de olayın olduğu tarihlerde Kocaeli’ne hiç gelmediğini, olaydan birkaç gün önce oğlunu Ayvalık’ta otobüse binmesi için bıraktığını ileri sürdü. Jandarma’nın o dönemde çok sayıda kişinin ifadesini alsa da olayın failine ulaşamadı.

 

 

BABA GÖZALTINA ALINDI

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri, yapmış olduğu incelemeler ve araştırmalar sonucu,  olay tarihinde Kocaeli’ne hiç gelmediğini ve Balıkesir Ayvalık’ta olduğunu ileri süren baba Necmi Erdem’in, olay tarihinde Kocaeli’ne geldiği tespit edildi.   Dosyadaki çelişkiler ve babanın yönlendirmelerini şüpheli bulan Kocaeli Polisi 5 Kasım 2019 günü Balıkesir İlçesi Ayvalık’ta düzenledikleri operasyonda, baba Necmi Erdem’i yakalayarak gözaltına aldı. Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

 

İTİRAF ETTİ

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde çapraz sorguya alınan ve çelişkili ifadeleri ile olay günü Kocaeli’ne geldiğine dair deliller sunulan baba Necmi Erdem,  çaresiz kalınca suçunu itiraf etti.  Baba Erdem’in,  oğlunun kiralık araç ile geçirdiği kaza sonrasında, şirket sahiplerinin kendisinden sürekli para istemesi üzerine Ayvalık’a gelerek kendilerinden para istediğini ancak kendilerinin para vermediğini söyledi. Oğlunu kendi aracı ile Kocaeli Gölcük’te bulunan evine getirirken, sürekli bu konu ile ilgili tartıştıkları,  evin önünde ise tartışma büyüyünce araç içerisinde oğlunu silahla vurup öldürdüğünü, daha sonra da Karamürsel’de yol kenarına bırakıp kaçtığını itiraf ettiği öğrenildi.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA