Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 15:57:43
Advert
Advert
 

KOÜ’de 5 MYO kapatıldı

KOÜ Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, üniversite bünyesinde bulunan 21 MYO’dan 5 tanesini kapattıklarını söyledi. Küçük, “Kamusal kaynakları daha verimli kullanmak, nitelikli öğrenci yetiştirmek için 5 tane MYO’yu kapatma kararı aldık. Kararımız YÖK Genel Kurulu’nda onaylandı” dedi
KOÜ’de 5 MYO kapatıldı
Advert

KOCAELİ Üniversitesi Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük,  meslek yüksek okullarıyla alakalı önemli bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Küçük, “Meslek yüksek okullarını yeniden yapılandırma kapsamında, kamusal kaynakları daha verimli ve etkili kullanmak, nitelikli öğrenci yetiştirmek için hazırladıkları rapor doğrultusunda, Köseköy, Yahya Kaptan, Gıda ve Tarım (İREM), Hereke ve Arslanbey Meslek Yüksek Okullarımızı kapattık. Hazırladığımız raporu YÖK Genel Kurulu kabul ederek onayladı.  KOÜ’de 21 olan MYO sayısı 16’ya düştü” dedi.

 

MYO’LAR BİRLEŞTİRİLDİ

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, birbirlerine yakın meslek yüksek okullarının birleştirdiklerini söyleyerek, “Hereke’de yürüme mesafesinde olan 3 tane MYO vardı. Bunlar; İsmet Uzunyol MYO, Asım Kocabıyık MYO ve Hereke MYO. Büyük bir israftı. Bunları Asım Kocabıyık MYO ile birleştirdik. Kapatılan diğer MYO’lar ise,  Köseköy MYO Sosyal Bölümleri Kocaeli MYO’ya, Makine Bölümleri Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO’ya, Arslanbey MYO Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesine, Gıda ve Tarım MYO İzmit MYO’ya, Yahya Kaptan MYO ise Sağlık Hizmetleri MYO’ya bağlanacak” dedi. Küçük, kapatılan MYO’larda okuyan öğrencilerin hiç birisinin mağdur olmayacağını sözlerine ekledi. Küçük, uygulamanın 2020-2021 eğitim döneminde başlanacağını belirtti.


 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA