Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 06:59:49
Advert
Advert
 

İngiliz heyetten başkan Hürriyet'e ziyaret

İngiliz heyetten başkan Hürriyet'e ziyaret
Advert

İngiltere Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Janvrin, İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater ve İngiltere Büyükelçiliği Ticaret Ateşesi David Machin İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret etti. Şehirdeki yatırımların ve özellikle kadın istihdamının konuşulduğu ziyarette yatırım gelişmeleri, bu gelişmelerin önünde engel teşkil eden durumlar ve bu durumların nasıl ortadan kaldırılabileceği üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.  

 

BU ZİYARET AYRI BİR ANLAM TAŞIYOR

Başkan Hürriyet’in sıcak karşılamalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren İngiltere Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Janvrin, “Burada olmaktan oldukça memnunum. Burada bulunma sebebim iki ülke arasında yatırımı arttırmak. Birçok fırsat var, bu bölgede hangi yönleri teşvik edeceğimizi arıyoruz. Türk işadamlarının İngiltere’ye gelmelerini ve yatırım yapmalarını aynı şekilde İngiltereli işadamlarının da Kocaeli’ye gelip nasıl yatırım yapacaklarına bakıyoruz. Bu kapsamda hem mecliste bulunmuş hem de şu anda şehri yöneten bir kadın yöneticiyle bu süreci yönetmek bizim için çok önemli. Çünkü biz kadınların her alanda olduğu gibi özellikle yönetim alanında da daha fazla yer almalarını istiyoruz. Bu kapsamda kadınlara, önlerinde bulunan engellerin kaldırılması noktasında elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” dedi. Lord Janvrin ayrıca bu ziyaretin geliştirilecek işbirliğinin ilk adımı olduğunu da belirtti.

 

E-TİCARET VE YATIRM PROJELRİ GELİŞTİRİYOUZ

İngiltere Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Janvrin’i İzmit’te ağırlamanın kendilerini çok onurlandırdığını belirten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet “Sizleri şehrimizde ağırlamaktan büyük onur duyduk.  Bizim için de ticari işbirliğinin ve ticari deneyimlerin geliştirilmesi çok çok önemli. E ticaret, uluslararası ticaret noktasında hamleler ve yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Kocaeli bir  sanayi bölgesi ve bundan dolayı da çevre kirliliği yoğun. Bu sebeple bacasız sanayi ve bunun üzerinden istihdam yaratacak alanlar, tabi ki ticaret üzerine de kafa yoruyoruz. Üretim tesisleri üzerine yatırım yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

İŞSİZLİKLE MÜCADELE ÖNCELİĞİMİZ

Kadınlar için yatırım ve istihdam projeleri geliştirdiklerini de belirten Başkan Hürriyet “Bir yandan şehrimizdeki işsizlik sorununa çözüm yöntemleri ararken diğer yandan da özellikle kadınların iş hayatında daha fazla yer alması için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitim çalışmalarının yanı sıra, kadınların iş hayatına katılmalarına engel olan durumları ortadan kaldırmanın çabası içerisindeyiz.

 

 

KREŞLER SAYESİNDE KADINLAR İŞ HAYATINA DAHA KOLAY ADIM ATABİLECEK

Kreş projemizde bunlardan biri.  Mahallerde açmak istediğimiz kreşler sayesinde kadınlar gönülleri rahat şekilde kişisel gelişimlerine zaman ayırabilecekler ve iş hayatına adım atabilecekler. Bu kapsamda sizlerle yürüteceğimiz iş birliği, teşvik ve örneklemeler bizler için çok önemli” dedi. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, ziyarette misafirlerine fincan takımı hediye etti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA