Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 22.01.2020 SAAT 08:56:51
Advert
 

Gençlerimiz kaçıyor!

Gençlerimiz kaçıyor!

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, beyin göçü ve Türkiye’yi terk eden vatandaşlarımız ve ekonomideki son durumla ilgili açıklamada bulundu. Türkiye’de gençlerin yaşam mücadelesi verdiğini belirten Tarhan, “Türkiye’yi öyle bir duruma getirdiler ki gençler ülkeden nasıl çıkarım onun derdine düşmüş durumda. Son verilere göre 24 bini Almanya’da, 15 bini ABD’de olmak üzere 50 binden fazla Türk genci yurtdışında lisans ya da yüksek lisans eğitimi alıyor” dedi.

 

GÖÇ YÜZDE 20 ARTTI

Çocuklarını eğitim için yurtdışına gönderen aile sayısının giderek arttığını kaydeden Tarhan, “Bu gençlerin büyük bir bölümü Türkiye’ye dönmeyeceğini söylüyor. Cumhurbaşkanlığı 2020 Programı’nda açıklanan verilere göre, 2018’de yurtdışına göç eden vatandaş sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 20 artarak, 137 bin kişi oldu. İstihdam sağlanamıyor, kendi gençlerimizi ülkemizde tutamıyoruz” diye konuştu.

 

VATANDAŞ TELEF OLUYOR

Ülke ekonomisinin acilen doğru hamlelere ihtiyacının olduğunu vurgulayan Tarhan, açıklamasına şöyle devam etti: “Günlük geçici eylem planları ve süreklilik arz eden vergi yapılandırmaları ile bu sorunun çözülemeyeceği belli. Saray iktidarı bu durumu göremiyor olabilir, ama vatandaş hayat pahallılığı ve işsizlik karşısında kuru soğana muhtaç olmuş durumda. İşçi, çiftçi, sanayici, öğrenci, toplumun her kesiminden feryat sesleri yükseliyor” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9386 TL 5.9149 TL
Euro
EURO
6.5897 TL 6.5634 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA