Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 07:01:18
Advert
 

Durağın mahalleyle ilgilisi yok

Durağın mahalleyle ilgilisi yok
Advert

KOCAELİ’DE kampüs bölgesinden sonra yapılarak  hattın 15'inci durağı olarak belirlenen tramvay istasyonu, kamuoyu ve yerel yöneticilerce "Plajyolu Durağı" olarak isimlendiriliyor. Yeni hattın ilk test sürüşü geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından gerçekleştirilmişti. Ancak Plajyolu Mahallesi sakinlerinin durağın ismine itirazı var.

 

İzmit Plajyolunda yaşayan mahalle sakinleri, Pazartesi günü hizmete girecek tramvay durağının, ismi haricinde Plajyolu ile bir ilgisinin bulunmadığını iddia ediyor. Vatandaşlara göre durağın yeri, bölgenin önemli kurumlarından olan ve gün içinde binlerce insanın başvurduğu  İl SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) binasına bile kilometrelerce uzakta bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından, kampüs bölgesi ile Plajyolu arası hat uzunluğunun 2,2 kilometre uzunluğunda olduğunun açıklanmasından sonra ise bölge sakinleri yetkililere şöyle seslendi: “Bu kadar kısa bir alan 2,2 kilometre uzunluğundaysa, yeni durak ve SGK arası en az 4-5 km uzunluğunda olmalı. SGK binası ise Plajyolu mahallesinin henüz giriş kısımlarında bulunuyor. Halep oradaysa arşın burada. Plajyolu sakinleri olarak, durağın mahallemizle ilgisinin olmadığını düşünüyoruz.”
 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA