Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 12:07:08
Advert
Advert
 

DP’den Katırcıoğlu’na göndermeli ödül

DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, basın toplantısı ile Kandıra ve Gölcük’te tarlada çalışırken çekilmiş pozlarını servis eden AK Partili vekil Radiye Sezer Katırcıoğlu’na, “Boş işlerle uğraşan milletvekili” ödülü verdiklerini söyledi
DP’den Katırcıoğlu’na göndermeli ödül
Advert

DEMOKRAT Parti (DP) İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Basın açıklamasında Nazlıgül’ün yanı sıra İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan, Merkez Karar Kurulu Üyesi Aynur Kurt, il yöneticileri Atilla Hatipoğlu, Hamza Koç, Ramazan Tekin, Mükerrem Ocakoğlu, Uğur Nurcan, Sait Özmüş ve Seher Eski yer aldı.

 

DUYGUSAL BİR HAFTA
Basın toplantısında ilk olarak 2-8 Kasım tarihlerinde kutlanan Lösemi Haftası ile ilgili konuşan İl Başkanı Nazlıgül, “Özellikle anne ve babalar için duygusal bir hafta. 2-8 Kasım Lösemi Haftası’dır. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onlara gelen hastalık bize gelsin diyoruz. Lösemiden hiçbir çocuğumuzu kaybetmemek en büyük dileğimizdir” dedi.

 

SIKINTILARIN ÇÖZÜMÜYLE İLGİLENSİN
Açıklamasında kentin önemli sorunlarının olduğunu dile getiren Başkan Nazlıgül, “Sürekli olarak bu konuda uyarılarda bulunuyoruz. AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, geçtiğimiz aylarda Kandıra’nın köylerinde karpuz keserken pozlar verdi. Gölcük’ün 2 köyünde kestane toplarken ve pekmez kaynatırken fotoğrafları var. Bu hanımefendiye iki satır sözümüz olacak. Aslında bu sözlerimiz 12 milletvekilinedir. Bizim pekmez kaynatmaktan çok oradaki sıkıntıların çözümü ile ilgilenecek milletvekillerine ihtiyacımız var” diye konuştu.

 

KANDIRA’DA RUHSATLI MEZBAHA YOK
Katırcıoğlu’nun görüntülerinin AKP’nin 2002’den beri yaptığı şovu olduğunu dile getiren Nazlıgül, “Biz Radiye Hanım’a bu sebeple ‘Boş İşlerle Uğraşan Milletvekili’ ödülünü vermek istiyoruz. Kandıra’da karpuz kesti, acaba o ilçenin sorunlarını biliyor mu? Kocaeli’de hayvancılığın en çok olduğu yer Kandıra’dır. Fakat ilçede kaçak kesim yapan bir mezbaha var. Kandıralıların devletten destek alabilmeleri için ruhsatlı bir mezbahada kesim yapması gerekiyor. O yüzden hayvan üreticileri kesimleri Sakarya’da yapıyorlar. Bundan Radiye Hanım’ın haberi var mı?” diye konuştu.

 

ŞOV YAPACAKLARINA SORUNLARA YÖNELSİNLER
Açıklamasına “Kandıra’da bir devlet hastanesi var, ama orada hastaya bakacak doktor yok” diyerek devam eden Nazlıgül, “Sıkıntılı durumlarda hastalar İzmit’e getiriliyor. Bu hastanede nöbet tutması için Derince ve başka hastanelerden doktorlar görevlendiriliyor. Bu durum hem doktorlar için hem de hastalar için sorundur. Merkezden oraya giderek hizmet veren doktor ne kadar verimli olabilir? Aynı şekilde Gölcük de geri kalmış bir ilçe. Oralarda gidip pekmez kaynatıp karpuz kesme şovunu yapacaklarına bu sorunlara yönelsinler.”

 

NERESİNDEN TUTSANIZ ELİNİZDE KALIYOR
Gölcük’ün kuzeyinden geçecek yol çalışması ile ilgili de açıklama yapan Nazlıgül, “Yapılacak bu yol köylülerin arazisinden geçiyor. Fakat hazırlanan ÇED raporunda harita yok. Yolun kimin arazisinden geçeceği bilinmiyor. Büyük olasılıkla bu işi de oldubittiye getirecekler. Kocaeli-Bursa arasındaki tek yol Gölcük’ten geçiyor. Bu yol ıslah edilmeli. Yolun durumu belli olmadığı için köylüler arazisini ekip ekmemekte kararsız. Biz Radiye Hanım’a konuşurken aslında sözümüz tüm milletvekillerinedir. Kandıra’nın ölüm yoluna başlandı, ama ilerleme yok. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor” diye konuştu.

 

EFE GİBİ HERKESİ İŞE ALIN
Nazlıgül sözlerinin sonunda İzmit Belediyesi’nden atılan, ardından Büyükşehir’e işbaşı yaptırılan İbrahim Efe olayına değindi. Nazlıgül, şöyle konuştu: “Bu konuda ortada oynanan siyasi bir olay var. İbrahim Efe siyasi bir oyuna kurban oldu, çünkü AK Parti arkasında durdu ve Büyükşehir’de işe alındı. İbrahim Efe düzgün bir insandır, severim. Fakat İzmit Belediyesi’nden işten çıkan birçok insan var. Bunların hepsi Büyükşehir’de işe mi alınmalı?

 

EFE’Yİ SİYASETE PİYON YAPTILAR
İbrahim Efe’ye bu öncelik neden tanındı? Kendisi haklı olsa hakkını iş mahkemelerinde arardı. Fakat ben böyle bir şey duymadım. Muhtemelen AK Parti arkasında durdu ve siyasi bir oyuna piyon olarak kullanıldı. Şu anda İzmit Belediyesi’nde eski dönemden kalan birçok müdür var. Demek ki AK Partililer hedefte değil. İşini yapanlar işten çıkarılmıyor.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA