Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 13:11:10
Advert
Advert
 

'Milletçe sevgi ve minnetle anıyoruz'

Vali Hüseyin Aksoy, Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde bir mesaj yayımlayarak “O’nu milletçe sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi
'Milletçe sevgi ve minnetle anıyoruz'
Advert

Vali Hüseyin Aksoy, Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edindiğinin belirtildiği mesajda şu ifadeler yer aldı: “Eşsiz bir devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından yeni bir devletin temellerini atmakla kalmamış, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliğe imza atarak, gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır.

 

ÖMRÜNÜ ADADI 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, O’nun “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; “Muasır Medeniyetler Seviyesi Üzerine” çıkarmakla mümkün olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; ömrünü milletine adamış, son nefesine kadar milleti için çalışmış Aziz Atamızı, O’nun silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve bu cennet vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyoruz.” Vali Aksoy, Kocaelilileri bugün saat 08.45’te Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenine davet etti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA