Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 16:55:13
Advert
 

Altınokta Atatürk’ü andı

Altınokta Körler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Lütfü İskeçe Atatürk’ün 81. Ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde rahmetle anıyoruz” dedi
Altınokta Atatürk’ü andı

Arif BULUT-Altınokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 81. Ölüm yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması düzenlendi. Açıklamaya Şube Başkanı Lütfü İskeçe yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri Engin Aysu, Osman Deniz ve üyeler katıldı. “Atatürk bütün toplum gruplarının uygar dünyayla bütünleşme çabalarını sürdürürken biz engellileri unutmamıştır” diyen İskeçe “Bu kapsamda dünyada görme engellilerle ilgili gelişmeler konusunda bir rapor hazırlanması amacıyla genç cumhuriyetimizin ilk mezunları olan özel eğitim uzmanlarının bir grubunu bütün dünyaya önerilmiş olan brail alfabesi ve engellilerin örgütlenmesi noktasında Fransa’ya göndermiştir” dedi. 

 

ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUZ
İskeçe sözlerini, “Fransa’dan gelen heyetin raporları doğrultusunda Gazi İzmir’de kaldığı bir yeri gündüzlü görme ve işitme engelli öğrenciler okulu olarak milli eğitim mezunlarının mezuniyet törenine katılmış ve şu veciz sözü söylemiştir; “Engellileri dışlayan utanç duvarları yıkılsın artık. Bir toplumun muasırlaşmasının ölçüsü engellilerine verdiği değerlerle ölçülür” Bu duygularla aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA