Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 02:30:10
Advert
Advert
 

43 bölgeye binlerce fidan dikilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ve yarın gerçekleştirilecek olan 11 milyon fidan dikimi etkinliğin ile ilgili açıklamalarda bulunan Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın başlattığı fidan dikim etkinliği kapsamında ilimizde 43 farklı dikim noktasında 63 bin fidan dikilecek” dedi
43 bölgeye binlerce fidan dikilecek
Advert

Arif BULUT-İzmit Orman İşletme Müdürlüğü Kavakçılık Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın açıklamasına Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ın yanı sıra Sakarya Orman Bölge Müdür Yardımcıları Halil Karademir, Halis Belen, Ağaçlandırma Silvi Kültür Şube Müdürü Ziya Karagüzel, İzmit Orman İşletme Şube Müdürü Mustafa İşçioğlu, Gölcük Orman İşletme Şube Müdür Vekili İlker Özoğlu katıldı. Programda konuşan Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, “Farkındalık oluşturmak adına bir fidan dikme programı var. 3 saat içerisinde 11 milyon fidan dikilerek bir dünya rekoru kırılacak. Orman Genel Müdürlüğü her yıl 250 milyon fidanı toprakla buluşturuyor. Bu 11 milyon fidan dikim etkinliği toplumun her kesimi tarafından sahiplenilmesi anlamında büyük bir etkinlik olacak. Biz Kocaeli’de tüm ilçelerde 43 farklı dikim noktasında 63 bin fidan dikilecek” dedi. 

 

10 BİN FISTIK ÇAMI FİDANI DİKİLECEK
“Cumhurbaşkanımızın yayınladığı genelgeyle tüm insanlarımız etkinliğe katıldı” diyen Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edildi. Bundan sonra 11 Kasım’larda ormanların önemi herkese anlatılacak. Bu etkinliklerin ana hedefi bu. Küresel ısınmayla mücadele etmenin yolu bu çalışmaları hayata geçirmekle olur. Bu çalışmaya tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bu alanların 9’u ağaçlandırma sahası, 12’si köy yolu ve mezarlık sahası, 12’si okul bahçesi ve 10’u organize sanayi bölgesi sahasından oluşuyor. Tören yapılacak yer Gebze’de 12 Ağustos 2019 tarihinde yangın gören 23 hektarlık orman arazisi söz konusu saha olacak. Valimizin katılacağı programda alana 10 bin fıstık çamı fidanı dikilecek. Saha tamamen ağaçlandırıldığında 20 bin fıstık çamı ve 2 bin sedir fidanı ile ağaçlandırma tamamlanmış olacak” şeklinde sonlandırdı. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8041 TL 6.7770 TL
Euro
EURO
7.5904 TL 7.5601 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA