Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.01.2020 SAAT 17:58:00
Advert
 

CHP İzmit’te demokrasi şöleni

CHP İzmit İlçe Örgütü 10 mahallede delege seçimlerini tamamladı. Partililer sakin ve olgun ortamda geçen seçimde demokrasi örneği verdi
CHP İzmit’te demokrasi şöleni

Boran KAYALAR - Delege seçimlerinin başlamasının ardından CHP İzmit İlçe Örgütü’nde kongre süreci resmen başladı. Kongre sürecinde ilk olarak mahalle delegeleri belirlenmek üzere sandıklar kuruldu. Delegeleri belirlemek üzere sandığa giden partililer kendi mahallelerinde oy kullandı.  Veliahmet Mahallesi, Erenler Mahallesi ve Gültepe Mahallesi’nin delege seçimleri CHP İzmit İlçe binasında gerçekleştirildi.

 

3 MAHALLEDE İKİ LİSTE YARIŞTI

Erenler Mahallesi, Veliahmet Mahallesi ve 28 Haziran Mahallesi’nde delege seçimleri 2 listeli yapıldı. Veliahmet Mahallesi’nde 5, Erenler Mahallesi’nde 8, Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde 7, Akmeşe Atatürk Mahallesi’nde 1, Akmeşe Cumhuriyet Mahallesi’nde 1, 28 Haziran Mahallesi’nde 8, Kabaoğlu Mahallesi’nde3 Gültepe Mahallesi’nde 4, Yenimahalle’de 11, Gültepe Fatih Mahallesi’nde ise 3 Delege seçildi.

 

 

İŞTE SONUÇLAR:

 

ERENLER MAHALLESİ

Erenler Mahallesi’nde kullanılan oyların 56’sını mavi liste aldı. Kırmızı liste ise 22 oyda kaldı.

Mavi Liste: Bülent Sadıkoğlu, Nail Kılıçaslan, Semra Ağuş, Fisun Dinçer, Meryem Aksamaz, Şaban Adıgözel, İbrahim Uzun, Erhan Önder.

Kırmızı Liste: Muhammet Koç, Nusret Çavdar, Adil Özcan, İrfan Günister, Mehmet Murat Şirin, Niyazi Karakurt, Ahmet Uzuner, Ahmet Acar.

 

VELİAHMET MAHALLESİ

Veliahmet Mahallesi’nde 53 oy kullanıldı. Oyların 2’si geçersizdi. Delege seçiminde 19 oy kırmızı liste, 32 oy beyaz liste aldı. Seçimi beyaz liste kazandı.

Beyaz Liste: Zihni Tosun, Engin Akbulut, Raif Bilgili, Ufuk Yıldız, İnci Lengerhan.

Kırmızı Liste: Selma Sarıöz, Bülent Karagöz, Uğurt Mert Yücel, Hacer Erol, Nurdan Rühsan Baltacı.

 

28 HAZİRAN MAHALLESİ

28 Haziran Mahallesi’nde gerçekleştirilen delege seçimlerinde 80 oyu beyaz liste alırken, mavi liste 59 oyda kaldı.

Beyaz Liste: Ayhan Kocatürk, İsmail Şahin, Recep Yüksel, Gözde Çetin, Murat Erenkaya, Mehmet Eraslan, Akif Hacıoğlu, Şenol Çırpan.

Mavi Liste: Hilal Onat, Yılmaz İlk, Zeki Alphan, Mehmet Durmuş, İsmail Özer, Hayati Turan, Orhan Tokdemir, Ercan Gül.

 

GÜLTEPE MAHALLESİ

Tek liste ile seçim yapılan Gültepe Mahallesi’nde 35 oy kullanıldı.  Mehmet Büber, Alican Ulu, Emre Mustafa Katıoğlu, Rıdvan Günay.

 

AKMEŞE ATATÜRK MAHALLESİ

Turgut Kocacık.

 

AKMEŞE CUMHURİYET MAHALLESİ

Emrah Efe

 

 

MEHMET ALİ PAŞA MAHALLESİ

Şenol Tonyalı, Elçin Eren, Kamil Çelik, Saniye Çakıcı, Rıza Öztürk, Kübra Öber, Güngör Akçay.

 

 

KABAOĞLU MAHALLESİ

Cumhur Cevdet Kesemenli, Kaplan Köysu, Ayla Demirdiken.

 

YENİMAHALLE

Ali Ayaz, Ayten Uğural, Birol Adamol, Deniz Yıldızlı, Emre Aşkın, Hasan Eren, Hürmet Ulaş,  Melek Alkan, Saadet Çubukçu, Selami Soydan

 

FATİH MAHALLESİ

 

1- Orhan Bozkurt

2- Hakkı Şahin

3- Ahmet Ediş

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA