Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.01.2020 SAAT 07:18:14
Advert
 

Aranan 19 kişi uygulamada yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Daire Başkanlığı koordinesinde, ülke genelinde ‘Türkiye Güven Huzur’ uygulamasının 6’ıncısı gerçekleştirildi. Uygulamanın Kocaeli Ayağında 11 bin şahıs sorgulandı. Aranan 19 şahıs yakalandı.
Aranan 19 kişi uygulamada yakalandı

Abbas ÇAKAR-Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak, suçu önlemek ve suçluları yakalamak amacıyla değişik zamanlarda ülke genelinde gerçekleştirilen  ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması’ nın bu yıl 9’uncusu Cumartesi günü gerçekleştirildi.  Kocaeli’nde 276 ekipte toplam bin 206 personelin katılımı ile gerçekleştirilen uygulama 10:00 -12:00 saatleri arasında terör örgütüne müzahir şahısların yoğun olarak bulunabilecekleri yerlerde, 12:00 ile 13:00 saatleri arasında metruk ve boş binalarda,  17:00 ile 19:00 saatleri arasında vatandaşların yoğun olarak bulunduğu eğlence ve etkinlik, fuar ve kutlama alanlarında,  park ve bahçelerde, kamu binaları çevresi ile toplu taşıma yapılan noktalarda gerçekleştirildi. Ayrıca saat 20:00 ile 22: arası AVM, oyun salonları, ,internet kafeler ve eğlence mekanları ile umuma açık yerlerde, 22:00 ile 23:00 arasında daha önceden tespiti yapılan ve bimekan diye tabir edilen şahısların kullandıkları binalarda yapıldı.

 

11 BİN ŞAHIS SORGULANDI
Kocaeli’nde yapılan denetimlerde toplam 11 bin şâhısa GBT kontrolü yapıldı. Kontrolü yapılan şahıslardan Dolandırıcılık, Uyuşturucu Madde Kullanmak, Yaralama, Cinsel Taciz, Vergi Kanununa Muhalefet, Görevi Kötüye Kullanmak, yoklama kaçağı ve benzeri suçlardan   arandıkları tespit edilen toplam 19 şahıs yakalandı. Ayrıca İzmit İlçesinde üzerinde   bir miktar uyuşturucu madde  ele geçirilen 5 şâhısa uyuşturucu madde bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı.

 

KUMAR MAKİNESİ ELEGEÇİRİLDİ
 Gerçekleştirilen uygulama kapsamında Gebze ilçesinde 2 işyerinden 2 adet Kumar Makinesi ele geçirilirken, 2 şahıs hakkında 1072 sayılı kanuna muhalefet suçundan adli işlem gerçekleştirildi. Başiskele İlçesinde 1 adet Kurusıkı tabanca,2 adet şarjör ile 2 adet mermi ele geçirilen 1 şahıs hakkında bin 294 TL idari para cezası işlemi uygulandı.

 

37 BİN 622 LİRA CEZA
Gün boyu süren denetimlerde 142 metruk bina, 305  umuma açık iş yeri ve park kontrol edilmiş,  4 işyerine kapalı alanda sigara içilmesinden,3işyerine ruhsatsız faaliyet göstermekten   tutanak tanzim edildi. Araçlara yönelik kontrollerde 637 araç durduruldu.  Durdurulan araçlardan çeşitli kural ihlali ve eksiklikler nedeniyle 39 araca 37 bin 622 lira idari para cezası uygulanırken,  5 araçta trafikten ben edildi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA