Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.08.2020 SAAT 02:00:42
Advert
Advert
 

Esrar yuvası haline geldi

Topçular Mahalle Muhtarı Nazhanım Yazar, mahalledeki bazı gençlerin uyuşturucu batağına saplandığını bu konuda yetkililerin acilen harekete geçmesi gerektiğini söyledi
Esrar yuvası haline geldi
Advert

Merhaba sevgili okur.
Bu haftaki mahallemiz; Topçular.
İzmit'in en eğimli sokakları olan mahalle. Ve ne yazık ki insanı en çok yoran…
Mahallenin muhtarı Nazhanım Yazar.
Topçular Mahallesi Muhtarı Nazhanım Yazar, tam 16 yıldır muhtarlık yapıyor. Çok güçlü bir kadın.
20 binin üzerinde vatandaşın oturduğu bir mahallede muhtarlık yapmak gerçekten zor.
Muhtar Yazar ile mahalleyi gezdik ve mahallenin sorunlarını yerinde inceledik.
Mahallenin tek ihtiyacı olan şey ciddi anlamda temizlik.
Temizlikten kastım sadece çevre temizliği değil.
Mahalledeki bazı gençlerin kötü alışkanlıklardan arındırılması da bu isteğin tam merkezinde yer alıyor. 

 

ALKOL VE ESRAR ALIYOR

Topçular'ın muhtarı olan Nazhanım Yazar, mahallesindeki sorunları dile getirdi. Yazar, bazı gençlerin ne yazık ki kötü alışkanlıklara sahip olduğunu bunun için çözümler üretilmesini istedi. İşsiz gençlere istihdam sağlanması için adımlar atılması gerektiğini ifade eden Yazar, "Belediye tarafından yapılan Birlik Park, mahallenin resmen esrar yuvası haline geldi. Burada gençler gece geç saatlere kadar oturuyor, alkol ve esrar alıyor. Yetkililere bu sorunun çözülmesi için başvuruda bulunduk ama herhangi bir çözüm üretilmedi. Buranın en kısa zamanda temizlenmesini ve çocuklar için oyun grubu yerleştirilmesini istiyoruz. 

 

EMNİYETİN DİKKATİNE

Bu bölge çok tenha olduğu için aileler burada oturmaktan çok korkuyor. Mahallemizde esrar ve uyuşturucu kullanan gençler var. Bu konuda yetkililerin istihdam ve ıslah çalışması yapması gerekiyor. Gençlerin ıslah edilmesi ve iş bulması mahallemizdeki bu sorunu ciddi anlamda çözecektir. Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de buraya sık sık gelmesini istiyoruz. Ekiplerin burada olması mahallenin güvenliği açısında çok önemli. Bir de mahallemize mahalle bekçisi istiyoruz. Akşamları güvenliğin olması adına yetkililerden Topçular Mahallesine bekçi vermesini istiyoruz" dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Röportajlar haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA