Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.07.2020 SAAT 05:17:14
Advert
Advert Advert
 

Karacan kabri başında anıldı

Uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Lastik-İş Sendikası eski Genel Başkanı Abdullah Karacan, ölümünün birinci yıl dönümünde kabri başında düzenlenen tören ile anıldı. Törende konuşan Genel Başkan Alaattin Sarı “Abdullah Karacan Türkiye’de taşeronluğu ilk defa bitiren sendikacı olduğu için öldürüldü” dedi.
Karacan kabri başında anıldı
Advert

Arif BULUT-Geçtiğimiz yıl uğradığı saldırı sonucunda yaşamını yitiren Lastik-İş Sendikası Onursal Başkanı Abdullah Karacan ölümünün yıl dönümünde anıldı.  Düzenlenen anma törenine Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı’nın yanı sıra Karacan’ın eşi Tülay Karacan, kızları Ebru Karacan ve Esra Aktaş, İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Biz İzmit’iz Platformu Başkanı Hüseyin Erol,         sendika temsilcileri, konfederasyon üyeleri ve çok sayıda işçi katıldı. Törende konuşan Genel Başkan  Sarı “İzmit babasını kaybetti. Abdullah Karacan Türkiye’de taşeronluğu ilk defa bitiren sendikacı olduğu için öldürüldü. Çalışma hayatında çıkan son kanunları Abdullah Başkan kabul etmediği için öldürüldü” dedi.

 

İHANET ETTİLER

Anma töreninde konuşan Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı, “Yiğidimiz hain bir saldırı neticesinde 1 yıl önce aramızdan ayrıldı. Abdullah Karacan’ın ayrılışını sadece bir fiziksel ayrılık olarak görüyoruz. Onun bıraktığı sancağı yere düşürmeyeceğiz. Üzüntümüz onunla birlikte hareket edelerin ona nasıl ihanet ettiğiyle de alakalı. Dün elinden tuttuğu, babalık yaptığı insanların ona nasıl ihanet ettiğine hepimiz şahit olduk. Bunları unutmayacağız. Karacan, Lastik-İş sendikasını kurumsal kimliğine kavuşturan ve sendikacılık anlayışının sadece sözleşmeden ibaret olmadığını gösteren bir başkandı” şeklinde konuştu.

 

 

SENDİKAL MÜCADELELERE DEVAM EDECEĞİZ

Sarı konuşmasının devamında “Başkanımızın öldürülmesi karanlık ve organize bir iştir. Peki, katil dediğimiz insan nasıl oluyor da koruma altına alınıyor? Abdullah Karacan Türkiye’de taşeronluğu ilk defa bitiren sendikacı olduğu için öldürüldü. Çalışma hayatında çıkan son kanunları Abdullah Başkan kabul etmediği için öldürüldü. Bizler sendikal mücadelelere devam edeceğiz. Abdullah Karacan yalnız değildir. Bugün yalnız olmadığını şu an mezarı başında da görüyoruz. Bizden sonra gelecek olanlara da onu unutturmayacağız. Onun adını yaşatacak yeni yatırımlar yapacağız. Bundan sonra bu çalışmaların üzerine gideceğiz. Çalışan arkadaşlarımızın haklarını satın alma konusunda da mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

 

 

İZMİT BABASINI KAYBETTİ

Son olarak Sarı, “Bugün burada andığımız başkanımızın kabri başında birçok işveren de bulunuyor. Çünkü başkanımızın bakış açışı hiçbir zaman işverene karşı düşmanca değildi. Kazan kazan politikası içerisinde bir çalışma anlayışına sahipti. Lastik fabrikaların özellikle Karacan göreve geldiğinde sayısı 700’lerdeyken bugün her bir lastik fabrikası bin 500 sayısına gelmiştir. İzmit babasını kaybetti.  Başkanımıza layık olmak için onun bıraktığı mirasa sonuna kadar sahip çıkarsak görevimizi yapmış olacağız” diyerek sözlerini noktaladı. Törenin ardından Abdullah Karacan için dua edildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA