Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.07.2020 SAAT 05:55:06
Advert
Advert Advert
 

Makedonya Devlet Bakanından KOGACE’ye ziyaret

İlimize gelerek Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Dr. Elvin Hasan, "Kocaeli'ye geldiğimde kendimi kendi evimde gibi hissediyorum” dedi.
Makedonya Devlet Bakanından KOGACE’ye ziyaret
Advert

Arif BULUT-Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Dr. Elvin Hasan, ilimize gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Devlet Bakanı Dr. Elvin Hasan, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ni (KOGACE) ziyaret etti. Ziyarette Bakan Hasan’ı KOGACE Başkanı Cemal Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri ağırladı. Ziyarette konuşan Devlet Bakanı Dr. Elvin Hasan, "Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti'nde tek Türk asıllı bakan olarak göreve atandım. Biliyorsunuz Kuzey Makedonya Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ikili ilişkiler sürmektedir. Bu ikili ilişkileri daha da ileriye taşımak için sıkça ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Hem Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'ndeki Türk toplumu hem de Kocaeli'deki göçmen hemşerilerimiz iki ülke arasındaki bağların güçlenmesi için köprü vazifesindedir" dedi.

 

YATIRIM OLANAKLARINI TANITACAĞIZ

Ziyarette konuşan Bakan Hasan, "Kocaeli'ye geldiğimde kendimi kendi evimde gibi hissetmekteyim. Burada yakı dostlarımız, arkadaşlarımız vardı. Onlarla dostane ilişkilerimiz eskiye dayanmaktadır. Buradaki göçmenlerle bir araya gelmek bizleri mutlu etmektedir. Devamında ise, Kocaeli Ticaret Odası ve Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi Başkanımız ile görüşmelerimiz olacak. Bu görüşmelerimizde iki ülke arasında hem belediyeler arası iş birlikleri görüşülebilir hem de Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'ndeki Türk toplumu hakkında bilgi alışverişinde bulunulacaktır. KOTO ve KSO'da da Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nde yatırım olanaklarını tanıtacağız" şeklinde konuştu.

 

HENÜZ DAVET EDİLEMEDİK

Sözlerini sürdüren Bakan Hasan, "Biliyorsunuz ülkemizin NATO üyeliği tamamlanmak üzere. 2020 yılının başlarında artık son iki ülkenin de protokolü onaylı. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, NATO'nun 30'uncu üyesi olacak. Avrupa Birliği ile müzakerenin başlamasını beklemekteyiz. AB'nin kendi iç meselelerinden dolayı maalesef henüz davet edilemedik. Ancak biz bu yoldan vazgeçmeyeceğiz. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'ne Avrupa Birliği Entegrasyonu yolunda bütün kapılar açılmış oldu. Biz Türkiye'nin devamlı desteğini hissetmiş bir ülkeyiz. O yüzden de ekonomiye daha fazla taşımak istiyoruz. Ülkemizin sanayileşmesinde birçok boşluk olduğunu görmekteyiz. Otomotiv, ilaç üretimi, eczacılık, hizmet sektörü alanlarında yatırımlar düşünüyoruz" dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA