Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.07.2020 SAAT 04:38:36
Advert
Advert Advert
 

Türkkan o yolu TBMM gündemine taşıdı

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli Başiskele için büyük önem taşıyan, ilçenin ekonomik ve turizm anlamında gelişimine katkı sağlaması yanında, ulaşımda da büyük rahatlık sağlayacak olan karayolunu gündeme taşıdı.
Türkkan o yolu TBMM gündemine taşıdı
Advert

Türkkan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

 

NEDEN HALA TEK BİR KAZMA VURULMADI?
Önergesinin gerekçesinde; “Kocaeli Başiskele’yi Bursa’nın İznik İlçesi’ne bağlaması amaçlanan karayolu yıllardır yapılmamıştır.” diyen Türkkan, “ Bahçecik Yolu olarak adlandırılan bu yol, ilçenin ekonomik ve turizm anlamında gelişimine katkı sağlaması yanında, ulaşımda da büyük rahatlık sağlayacaktır.” diye yazdı. 

 

BU YOL İÇİN BAKANLIK NE ZAMAN HAREKETE GEÇECEK?
Bölgede yaşayanların bu yolun bir an önce yapılmasını ve ulaşıma açılmasını beklediğine vurgu yapan Türkkan’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan’a yönelttiği sorular şöyle: 
1-Başiskele’yi Bursa’nın İznik İlçesi’ne bağlaması amaçlanan karayolunun uzun zamandır yapılmamasının gerekçeleri nelerdir?
2-İlçenin ekonomik ve turizm anlamında gelişimine katkı sağlaması yanında, ulaşımda da büyük rahatlık sağlayacak olan Bahçecik Yolu’nun yapılması bu kadar önemliyken neden yıllardır tek bir kazma dahi vurulmamış ve inşaat hala başlamamıştır?
3-Bu yolun yapılması Bakanlığınızın planlaması dahilinde bulunmakta mıdır?
4-Bu yolun kaç km. uzunluğunda olması ve güzergahının nasıl olması düşünülmektedir? 
5-Başiskele’yi İznik’e bağlayacak yolun yapımı ve inşaat süresi için Bakanlık tarafından bir tarih planlanmış mıdır? Bu tarihler nelerdir? 
6-Bu yolun ne zaman ulaşıma açılması düşünülmektedir?

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA