Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 10.07.2020 SAAT 18:48:48
Advert
Advert Advert
 

Çayırova'daki işçi kıyımı meclis gündeminde

Çayırova Belediyesi’nde yaşanan işçi kıyımı, CHP’li meclis üyesi Halis Koç’un soru üzerine meclis gündeminde tartışıldı. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi işçilerin neden atıldığına ilişkin cevap verdi
Çayırova'daki işçi kıyımı meclis gündeminde
Advert

Çayırova Belediyesi'nde temizlik işleri yapan yaklaşık 25 taşeron işçisi geçtiğimiz günlerde işten çıkartılmıştı. Söz konusu işçilerin çıkarılmasına ilişkin olarak CHP’li meclis üyesi Halis Koç meclise soru önergesi verdi. Koç, verdiği soru önergesinde işten çıkarılan işçilerin Büyükşehir’de istihdam edilmesini talep etti.

 

HAKSIZLIK VARSA İŞE ALIRIM

Önerge üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Eğer bir haksızlık söz konusuysa elbette işe alırım” dedi. Ardından Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye söz hakkı verdi.

 

ÇIKARTTIK AMA BİR SOR NİYE ÇIKARTTIK

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, işçileri işten çıkarma nedenleri şöyle açıkladı; “Çıkardığımız işçilerden bir kısmı emekliydi. Birisi askerlik dolayısıyla ayrıldı. 6 kişi kendi isteğiyle istifa etti. 2 kişi deneme süresi sonunda verimsiz çalıştığı için işten atıldı.
 

DİPLOMASINA UYGUN POZİSYON YOKTU
 

“Çıkarılan işçilerden 3’ü tazminat talepleri için çıkarıldı.1’i 18 yaş altı olmasına rağmen çıkarıldı. 4 kişi verimsiz ve uyumsuz çalıştığı için çıkarıldı. 1 kişi diplomasına uygun olmayan çalışma alanı olduğu için işten çıkarıldı. 3 tane de mevsimlik işçi olduğu için süresi bittiği için işten çıkarıldı”
Böylelikle Çayırova Belediyesi’nin geçmiş dönemde 18 yaş altında çocuk işçi çalıştırdığı ortaya çıkmış oldu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA