Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 20:12:48
Advert
Advert Advert
 

Kur’an Kursu muhalefeti kırdı!

Kur’an Kursu muhalefeti kırdı!
Advert

Gündemin 23. maddesinde yer alan yurdun imar planındaki değişikliğiyle konusunda CHP’ye yönelik Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün “CHP’nin kuran kurslarıyla sorunu var” ifadelerine CHP’li meclis üyesi Engin Taşdemir cevap verdi, “Bazı saygısızlıklar gerçekleşiyor. Biz bazı yerlerde hata yapıyorsak özür dileme erdemine sahip olmamız lazım. Kimsenin Allah sevgisini ölçecek bir parametre yok. Benim ve ailemin de kuran kursuyla bir sorunu yok. Buranın konusu bu değil. Eğer bir planda bir ata varsa bunu konuşmamız lazım. Denetlenmeyen kursların zamanında sıkıntılarını herkes gördü. Bunu kuran kursuyla kıyaslamak çok ayıp. Adil bir yönetim olsa bu sözü söyleyen arkadaşı uyarmanız lazımdı.” dedi.

 

AKILLANDIK AMA

Orhan Tanış, “Vakıf ve dernekler galiba 2015’ten sonra denetlenmeye başladı. 2015’ten önce devlet gereken ilgili göstermediği için başımıza 15 Temmuz gibi bir bela geldi. Sonra biz akıllandık. Yasada olabilir ama biz buraları denetlemiyoruz. Biz bunu bir risk olarak görüyoruz ve bu yüzden muhalefet şerhi koyuyoruz” dedi. Bu tartışmaların üzerine Tahir Büyükakın, “Konuyu nerelere götürdünüz. Kendi kendinize benim ne dediğimi yorumlamayın. Siz meclis başkanına ne yapması gerektiğini hatırlatamazsınız. Meclis gerilmesin birbirinizi kırmayın diyorum beni suçluyorsunuz. Ben burada kötü bir söz göremedim” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA