Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 21.09.2020 SAAT 18:09:02
Advert
 

Sapanca'dan takviye başladı

Yuvacık Barajı'nda su seviyesinin yüzde 20'lere düşmesi sebebiyle Sapanca Gölü'nden su takviyesi başladı
Sapanca'dan takviye başladı
Advert

Kocaeli'de içme suyunun büyük bir kısmının karşılandığı Yuvacık Barajı'nda su seviyesi oldukça geriledi. Yüzde 20'lere kadar düşen su seviyesi tedirginlik yaratmaya başladı. Özellikle kasım ayına girildiği halde havaların sıcak seyretmesi ve yağmur yağmaması  51 milyon metreküp kapasiteli barajda su seviyesinin, iyice düşmesine sebep oluyor. 

 

GEÇEN YILA GÖRE DAHA DÜŞÜK 

Konu hakkında Büyükşehir Meclisi'nde açıklama yapan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık,  "Kasım ayındayız, su kaynaklarının en düşük olduğu dönem. Yuvacık Barajı'nın havzası yüzde 20 seviyesinde. Geçen yıl aynı gün biraz daha düşük seviyedeydik. Biz kuraklığı belirli seviyelere göre takip ediyoruz. 2016'da yani en verimli dönemimizde Sapanca Gölü'nden su almaya başladık. Barajımızın yeterli hale geldiğini görünce alımı durdurduk. 2019'a baktığımızda son 3 yılın ortalamasında görünüyor. Kuraklık seviyesine girmiş bulunmaktayız.  Pazartesi gününden itibaren Sapanca'dan 2 pompayla su almaya başladık. Yağışların haftaya geleceğini öngörüyoruz. Herhangi bir stres ve sıkıntı yok. Vatandaşlarımız istediği gibi su kullanabilir ama tasarrufu elden bırakmaması lazım" dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA