Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.07.2020 SAAT 13:31:00
Advert
Advert Advert
 

AGD’den gıyabi cenaze namazı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İl Temsilciliği, Filistin’de İsrail’in hava saldırılarında şehit düşen 32 vatandaş için Fevziye Camii’nde gıyabi cenaze namazı kıldı
AGD’den gıyabi cenaze namazı
Advert

Filistin'de 2 gündür devam eden İsrail'in hava saldırılarına karşı basın açıklamasında bulunan AGD İl Temsilciği ayrıca şehit düşen 32 vatandaş için de gıyabi cenaze namazı kıldı. Düzenlenen etkinliğe ise, eski Başbakan Yardımcısı ve Milletvekili Fikri Işık, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, Sivil Toplum Kuruluşları başkanları, temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

HALICI’DAN AÇIKLAMA

Kılınan gıyabi namazı sonrasında açıklamalarda bulunan AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı, şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizdeki terör saldırılarında ve Barış Pınarı Harekatında şehit olan askerlerimize, önceki gün Şanlıurfa’da patlamada yaralanan askerlerimize, Siyonist İsrail saldırılarında şehit olan Filistinli kardeşlerimize, Yemen’de saldırılar sonucu ve açlık ölen şehit olan kardeşlerimize, Doğu Türkistan’daki Uygurlu Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” Hiçbir rengin, ırkın ya da dilin diğerlerinden üstün olduğuna inanmadıklarının altını çizen Halıcı, “Yine biz, Müslüman olsun ya da olmasın, tüm insanların bu dünyada daha kolay ve daha güzel bir yaşam sürme haklarının olduğuna inanıyoruz. Tüm insanlık için değil de sadece bir aile ya da bir kavim için yaşamı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi düşünenler geri kalan insanlar için dünyayı cehenneme çevirirler. İşte bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm’dir” dedi.

 

 

İSRAİL DEMEK İŞGAL DEMEK

İsrail’in kötülük şebekesi olduğunu söyleyen Halıcı, “Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur. İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek, ifsat, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir. ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır. Müslüman halkın “Kahrolsun İsrail” demesi de İsrail’i kahretmemektedir. İsrail’in hamasete karşı bağışıklığı vardır. Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye devam etmektir. Dualarımız odur ki tüm Müslümanlar ve tüm ezilenler, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA