Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 13.08.2020 SAAT 08:05:46
Advert
Advert
 

Kocaeli Barosu 81 yaşında

Kocaeli Barosu kuruluşunun 81. yılı nedeniyle Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu
Kocaeli Barosu 81 yaşında
Advert

 

Arif BULUT -  Kocaeli Barosu’nun kuruluşunun 81. yıl dönümü sebebiyle Kocaeli Barosu, Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu. Törene Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, yönetim kurulu üyeleri, eski baro başkanları ve çok sayıda avukat katıldı. Çelenk sunumu sonrası konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Candemir, “Kocaeli Barosu; tarihi boyunca yargının kurucu ve esas unsuru olan bağımsız savunmanın Anayasa ile kurulmuş örgütlü bir gücü  olduğu bilinç ve sorumluluğuyla,  vatandaşın adil yargılanma ve savunma hakkının; Uluslararası Anlaşmalar ve Anayasamız gereğince yargı önünde gerektiği gibi temsil edilebilmesi için mücadele etmiş bir kurumdur” dedi.

 

ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ

Törende konuşan Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “Kocaeli Barosu; Savunma hakkını temsil eden avukatların yargılama süreci içerisinde görevlerini özgür, özerk ve etkin bir şekilde yerine getirmesinin, hukuk devletinin gereklerinden biri olduğu gerçekliğinden hareketle mücadele etmeyi amaç edinmiş bir kurumdur. Geçmişimizden örnek alarak,  Anayasa, Avukatlık Kanunu ve diğer yasal düzenlemelerin yüklediği görev ve sorumlulukların bilincinde olan bir hukuk kurumu olarak; ülkemizde yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı, özgür ve bağımsız savunma, temel hak ve özgürlükler,  demokrasi, hukuk devleti üstün değerlerinin gerçekleşmesi ve yerleşmesi için duyarlılığımız ve etkin mücadelemiz devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle baromuzun 81. Kuruluş yılına eriştiğimiz bugünde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin devlet halinde varlığı kabul edilemez” sözünden hareketle; demokratik hukuk devleti, toplumsal barış ve huzur hedeflerine ulaşmak dileğiyle , daha nice kuruluş yıldönümlerinde bir arada olmak temennisiyle” dedi.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA