Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 20:39:56
Advert
Advert Advert
 

Büyükakın: İtibar suikastı yapılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, CHP’li Tahsin Tarhan’ın metro ve gol arabaları başta olmak üzere son günlerde dile getirdiği iddiaları yanıtladı. Büyükakın, “İtibar suikastı yapılıyor” dedi
Büyükakın: İtibar suikastı yapılıyor
Advert

Boran KAYALAR - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Tahir Büyükakın; Genel Sekreter Balamir Gündoğdu ve Genel Sekreter Yarımcısı Hasan Aydınlık’ın da katılımıyla, Antikkapı Restoran’da basın toplantısı düzenledi. Metro ile ilgili, çukurun fotoğrafını çekip “Bakalım bu çukurdan nasıl çıkacaksınız?” diye konuşulduğunu söyleyen Büyükakın, “Böyle bir muhalefet anlayışı kabul edilemez” dedi. Şehrin kaybı üzerinden politika üretmenin doğru olmadığını söyleyen Büyükakın, “Biz 8 Ağustos’ta metro çukurunda devredeceğimizi açıkladık. 700-800 milyon TL yıllık yatırım yapabileceğimizi söyledim. Belediyenin maddi yapılanmasına hiç kimsenin olmadığı kadar hakimim” dedi.

 

 

SAMİMİ DEĞİLLER

4 Kasım’da ise bakanlıkla genel protokolün imzalandığı bilgisini veren Byüükakın, “Ne kadar inşaat ne kadar hak ediş yapıldı bakanlıktan gelip yerinde incelediler. Bu işlemlerden sonra protokoller ona göre hazırlandı. 18 Eylül’de Resmi Gazete’de devir protokolü yayınlandı. Bakanlığa iki milletvekili sormuşlar o esnada. Devir var mı diye? Şartlar görüşülüyor, nelerin nasıl devredileceği konusunda yazışmalar yapılıyor. Bu yazışmalar bitmeden bakanlığa sorarsanız bakanlıktan gelen cevap elinize aldığınız o yazı olur. Devredemeyelim istediler sanırım. Metro inşaatı yapılmazsa kim kazanacak? Ben kaybedeceğim, siz mi kazanacaksınız? Bu mu yapıcı muhalefet? Lafa gelince yapıcı muhalefet edecekler. Samimi değiller” dedi.

 

 

HODRİ MEYDAN

Büyükşehir Belediyesi’nin imkanları ile yılda 700-80 milyon yatırım yapabileceğini ifade eden Büyükakın, “Bu kentte 10 yıl bürokratlık yapım. Mali konularda kimsenin olmadığı kadar hakimim. Şu borcu anlatayım da herkesin çenesi kapansın. Hep dedik ki geriyi konuşmayalım. Bunları konuşarak kente faydası olmaz. Her seferinde cevap vermeyişimizi nasıl yorumladılar da yine gündeme getirdiler. Bir kez daha söylüyorum. Bu kentte belediyenin mali tablosuna benden daha hakim başka kimse yok. Hodri meydan. Hepsi bir raya gelsin. Ben tek onlar hepsi. Ben ne yaptığımı biliyorum. Belediyeciliği biliyorum. Bu kenti tanıyorum. Boş konuşmuyorum. Her seferinde mahcup olacaklar” dedi.

 

 

‘DEVİR RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI’

Sözlerini sürdüren Büyükakın, “Kamuoyunu yanlış bilgilendirdiler dediler. Yalan söylemediğimizi burada şimdi göreceksiniz. Hadi baş tarafta kafanız karıştı. Resmi Gazete’de devir ilanı var. Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra sorulur mu? Suçu bir de basın mensuplarının üzerine atıyorlar. Önce söylüyorlar sonra söylemedik diyorlar. Alışkanlık haline geldi herhalde. Başkan seçilmiş olmamız kafamıza göre metroyu bakanlığa devretme yetkisi vermez. Mecliste görüşüp yetkiyi aldık. 15 Ekim’de Ulaştırma Bakanlığı ile belediye arasındaki protokolü yaptık. 3 günde gidip protokolü imzalatmak çok büyük bir yetkinliktir. Genel sekreterimize teşekkür ediyorum. Ama ne yazık ki itibar suikastı yapılıyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA