Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.07.2020 SAAT 17:17:19
Advert
Advert Advert
 

Çöp depolama alanının yerini açıklayacağım

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, çöp depolama alanının yerini kısa sürede açıklayacağını söyledi
Çöp depolama alanının yerini açıklayacağım
Advert

Belediyenin tasarruf konusunda aldığı tedbirleri sıralayan Büyükakın, “2 Milyar bütçemiz var. Yüzde 10 tasarruf yaptığınızda 20 Milyon kaynak demektir. Bu konuda çok ciddi kaynak yapıyoruz. Lazım olmadığı müddetçe mobilya vs. almıyoruz bunların alımı durduruldu. Tanıtım günleri vs. bunların bütçesini önceden büyükşehir karşılardı. Artık bunu yapmıyoruz. Sadece sahnenin kullanılmasını sağlıyoruz” dedi. Çöp fabrikası ve tramvay projesinin büyük maliyetli olduğunu sorusu üzerine konuşan Başkan Büyükakın, “Çöp fabrikası yapmayacağız demiştik. Yapılamasının kötü bir şey olmadığını zamanında anlattık. Neden vazgeçtiğimi de açıklayayım. Genel sekreterlikten ayrıldıktan sonra bakanlık sıfır atık diye bir projeye başladı, bu strateji değişikliğidir. Sıfır atık bertarafla ilgili yakmayı gereksiz hale getirecek bir strateji. Günlük 2 milyon ton çöpümüz var” dedi.

 

ALİKAHYALILARA MÜJDE

Alikahya’daki kokuya da çözüm bulacaklarını ifade eden Büyükakın, “Önce depolama alanı bulup Alikahya’yı o kokudan kurtaracağız az kaldı onu da bugün yarın açıklarım. Akademik odaların ve bizim arkadaşlarımızın yaptıkları çalışma var. Bir yer kafamızda şekillendi. Alıp alamayacağımızı tespit etmeye çalışıyorum. Eğer alabilirsek açıklarım ama alamazsak açıklamayacağım. Özel arazi değil, hazine arazisine bakıyoruz” dedi. Kocaelispor’a desteklerinin sürdüğünü belirten Büyüakın, “Sosyal medyadan da mesaj atıyorlar. Bayraklandırma, billboardlar konusunda destek istediler. Biz de vereceğimizi söyledik. Zaten bütün deplasmanlara 25-30 otobüs veriyoruz” dedi.

 

MİA KAYNAKLI SIKINTILAR ÇÖZÜLDÜ’

Yeni stada yapılan yol çalışmasının devam ettiğini ifade eden Büyükakın, “Yol bu hafta bitmez. Arkadaşlarımızın çalışması devam ediyor. Otopark alanının tespiti, kamulaştırmalar sürüyor. D100 üzerinden erişimini saplayacak bir yol projesi yapacağız. Alternatif güzergah çalışması yapılacak. 1’le 2 sene arasında sürer bu çalışmalar” dedi. MİA ile ilgili soruyu da yanıtlayan Büyükakın, “Biz MİA’yı mecliste bekletince insanlar gündelik yaşamlarında sıkıntı yaşıyordu. Arazisini ipotek gösteremiyor, satacak satamıyor üstüne bir şey yapamıyor gönlümüz olacak da adam işine bakacak öyle bir şey yok. Real’in olduğu kısım en problemli kısımdı. Orayı içinde çıkardık geri kalanın da altını bağlamış olduk. Bu konuda başka bir şey yapmayı düşünmüyorum. İnsanların özellikle istediği detaylı bir çalışma yapılabilir. Başarısızlıkla sonuçlanmasının sebebi öncesinde yeterince çalışmama ve erken açılamadır” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA