Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 10.07.2020 SAAT 19:42:45
Advert
Advert Advert
 

Yuvacık, ülke tarihinin en büyük kazığıdır

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli’nin en borçlu belediye olduğunu ifade ederken, “Bunun sebebi CHP’dir. Yuvacık, ülke tarihinin en büyük kazığıdır” dedi
Yuvacık, ülke tarihinin en büyük kazığıdır
Advert

CHP’nin Kocaeli’nin en borçlu belediye açıklamasına da cevap veren Büyükakın, “Aynen öyle, sayenizde ama. Kaç kere söyledim. Bu konuyu açmayın mahcup olursunuz dedim. 6 Milyar TL borcun tamamı Yuvacık Barajı’nındır. Kentimizin tarihinde atılmış en büyük kazıktır” dedi.

 

EVET EN BORÇLU BELEDİYEYİZ

Yuvacık Barajı konusunda net konuşan Büyükakın, “Bunu burada kapatacağım bir daha da açmayacağım. Kendilerine de açmamalarını tavsiye ediyorum. Hodri meydan televizyonun karşısında çıkıp konuşalım. Yuvacık Barajı 50 Bin metreküp kapasiteye sahip. 2.2 milyar dolar hazine ödedi. Neyini konuşuyorsunuz? İnsan konuşmaktan çekinir. 2.2 Milyar Dolara baraj mı olur. Namazgah Barajı 25 milyon metreküp 100 milyon TL’ye yaptık biz. Evet en borçlu belediyeyiz. 6 Milyar borcumuz var şu anda. Şimdiye kadar 1.4 milyar TL para kesildi bu yüzden. Bari susun. Biz borç yapmadık belediye döneminde. Bu borçla büyükşehir belediyesinin borç alma şansı yok. Böyle dolaylı faydaları da var yani” şeklinde konuştu.

 

22 MİLYON TL KESİLİYOR

Yuvacık Barajı’ndan kaynaklanan borcun CHP’nin belediyecilik anlayışı sebebiyle olduğunu ifade eden Başkan Büyükakın, “Bıraksınlar işimize bakalım. Bu konuları sizlerle konuşmaktan bile ar ediyorum. Borç 144 ay vadeli ile yapılandırıldı. Ayda 22 milyon TL her ay Yuvacık Barajı’ndan dolayı gelirlerimizden kesiliyor. Kentin parasını sizden iyi koruruz. 25 yıldır belediyecilik yapıyorum. Elhamdülillah alnımda bir tek leke yoktur. Arasınlar bulsunlar. Atıkları her iftira yüzlerine böyle yapışacaktır” diye konuştu.

 

ENDİŞENİZ OLMASIN

Yağış olmaması sebebiyle yaşanan kuraklığa da değinen Büyükkaın, “Bir endişeniz olmasın. Sapanca gölünden çektiğimiz hatla gereken şekilde su pompalama işine başladık. Sezonun kuraklık seviyesine göre günlük ayarlamaları yapıyoruz. Aradaki farkı Sapanca Gölü’nden alıyoruz. Yuvacık Barajı 140 milyon metreküp kapasite ile yapıldı ama tarihinde hiç 120 Milyon metreküpün üzerinde çıkmadı” dedi.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
Sabri
Yuvacik olmasaydi kocaelide susuz kalacaktik yillar geçmis türkiyenin en borclu belediyesi kocaeli belediyesi yediniz kocaelini haramzadeler
Toplam 1 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA