Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.07.2020 SAAT 17:36:20
Advert
Advert Advert
 

'Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor'

Bugün Derbent-Umuttepe otobüsünde mideleri bulandıran bir olay yaşandı. Otobüste boş olan bir koltuğa oturan genç kız, karşısındaki bir erkek tarafından sözlü tacize uğradı ve bu anları da sosyal medyadan paylaşarak yaşadıklarını anlattı
'Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor'
Advert

Tacize uğrayan genç kız yaşadıklarını sosyal medyasından paylaştı. Genç kızın anlattıklarına göre; 255 nolu Derbent-Umuttepe belediye otobüsüne bine genç kız, oturmak istediği koltuk, yanındaki bir kişi tarafından çantası konularak engellendi. Bunun üzerine genç kız bir süre ayakta gittikten sonra o kişinin karşısında boşalan koltuğa oturmak istedi. Bunun üzerinde o kişi ise "Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor" diyerek yerinden kaldırdı. Uğradığı sözlü tacize sessiz kalamayan genç kız, kendisine karşı yapılan saygısızlığa karşı tepki gösterdi. Ancak otobüs şoförü genç kızı savunmak tacizi yapan adama tepki göstermek yerine genç kızı susturdu.

 

İşte genç kızın yaşadıkları;

“Bugün Kocaeli-İzmit saat 13.45te 255 nolu otobüste yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Sınavıma gitmek için otobüse bindim. Videodaki beyefendinin yan koltuğu boştu ve ben otobüse bindiğimde çantasını koyarak engelledi. Ayakta bekledim. Bir süre sonra karşısındaki koltuk boşaldı Ve oturdum. Beyefendi bana doğru ‘Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor’ dedi. Şok oldum ve bana ne cüretle bunu söylediğini sordum. Ve bunları sadece giyinişimden dolayı duydum Allah bunları yasakladı. Karşımda oturma." dedi. Sinirlenerek yerimi değiştirdim ve ona rağmen susmayıp beni aşağılamaya devam etti. Çevresindeki kişilere beni göstererek ‘bu kız ne kadar doğru ? Gözüm ona kayıyor’ gibi cümlelerine devam etti. Ben dayanamayıp ailem bile bana karışmazken siz nasıl karışıyorsunuz dedim. Ve bunun üzerine ‘Ailenden de senden de hayır gelmez o zaman’ dedi. Daha sonra şoför yolda durdu. Bana ‘Sus artık. Adam sana bir şey demedi. Yolcuları rahatsız etme. Kimse seni duymak zorunda değil’ dedi. Adam da şoför beye teşekkür etti. Otobüsün plakasını aldım ve şoförü şikayet ettim. Fakat bu saygısız adama dair otobüse bindiği saat ve indiği yer hakkında başka bilgim olmadığı için bu yolla bulup, şikayet etmek istiyorum. Gündüz vakti herkesin önünde sözle tacize uğradım Ve asla susup oturmayacağım. Hiçbir kadın böyle adamlar yüzünden korkarak yaşamak zorunda değil. Onlar kendilerinde bu hakkı buluyorlarsa bende o hadsizler ceza alana kadar bu yaşadığımın arkasındayım.”

 

 

 

 

 

 


 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
herhangibiri
böyle insanlarla ayn dünyada yaşadığım için utanıyorum. Peki ya o şöfor?
orada ki insanlar? kimse aynı şeyin kendi başlarına gelebieceğini düşünmüyor. uyanın artık burası Türkiye. Biz böyle bir ülke olduk. yanıbaşınızda yaşanan tacize ses çıkardığınız gün azalmaya başlayacak böyle şeyler.
Toplam 1 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA