Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 10.07.2020 SAAT 19:19:06
Advert
Advert Advert
 

İşini kaybetme endişesi artıyor!

Yapılan son araştırmalara göre, gelişen teknolojinin çalışanlarda kaygı odaklı ‘işini kaybetme endişesi’ oluşturduğunu ortaya çıkardı.
İşini kaybetme endişesi artıyor!
Advert

Teknoloji, yöneticilerin çalışanlardan iş beklentilerinin değişmesine neden olarak, çalışanın işini kaybet kaygısının giderek artmasına neden oluyor.

Uzmanlar, çalışanların yüzde 59’unun yüksek maaşlı bir iş için gerekli beceri ve eğitime sahip olmakla ilgili kaygı duyduğunu söyledi.

Ayrıca bilir kişilere göre, 2023’te Türkiye’de yaklaşık 34 milyon toplam istihdamın yaklaşık 3,5 milyonunun STEM istihdamı yani fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında olacak. Bu rakamlar da teknolojinin çağımızın iş rutinini nasıl değiştirdiğini gösteriyor. Bununla birlikte d çalışanların yüzde 55’inin yenilikler nedeniyle bireye ihtiyaç kalmayacağı yönünde kaygılandıkları gözlemlendi. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA