Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 10.07.2020 SAAT 19:29:27
Advert
Advert Advert
 

Sosyal medyada iğrenç yorum!

Sosyal medyada iğrenç yorum!
Advert

Dün genç bir kız yaşadığı sözlü tacizi sosyal medyasından duyurmuş kadına karşı tacizlere ve şiddete karşı asla susmayacağını yazmıştı. Peki neydi olay? Genç kız dün 255 nolu Derbent-Umuttepe belediye otobüsüne bindi. Oturmak istediği koltuk, yanındaki bir kişi tarafından çantası konularak engellendi. Bunun üzerine genç kız bir süre ayakta gittikten sonra o kişinin karşısında boşalan koltuğa oturmak istedi. Bunun üzerinde o kişi ise "Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor" diyerek yerinden kaldırdı. Uğradığı sözlü tacize sessiz kalamayan genç kız, kendisine karşı yapılan saygısızlığa karşı tepki gösterdi. Ancak otobüs şoförü genç kızı savunmak tacizi yapan adama tepki göstermek yerine genç kızı susturdu.
 

 

HADDİZLER!
Biz de yaşanan bu olayı haber sitemizde haber yaptık, gazetemizde yer verdik. Ancak haberimize bizleri şaşırtan bir yorum geldi. Ş.Ç isimli bir sosyal medya kullanıcısı haberin altına, "Siz de etrafımızda bayanlar usturuplu giyinin de biz erkekler daha az günaha girmezdik" yorumunu yaptı, üstüne üstelik bu yorum da beğeniler aldı. Yani bizler ne kadar dile getirirsek getirelim, ne kadar kadınların haklarından, toplumsal cinsiyet eşitliğinden yana mücadele vermeye çalışırsak çalışalım çamurlaşmış beyinler her tarafta. Ne yazık ki hala kim kimin ne giydiğine karışma hakkını kendinde buluyor.  "Başörtüme, eteğime, saçıma, boyama, tokama kimse karışamaz" diye defalarca haykırsak da insanların beynini değiştirmek çok zor.  İnsanların kılık ve kıyafetine karışma haddini kimse kendisinde bulamaz. Bu adamın Ş.Ç'nin yazdığı yorum da bir siber tacizdir.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA