Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 10.07.2020 SAAT 18:50:25
Advert
Advert Advert
 

Kasım ayında meyve verdiler

Kartepe ve İzmit'te bir çok ağaç çiçek açmakla kalmayıp, Kasım ayında meyve verdi. Zıraatçılar bu durumun önümüzdeki yıllarda yaşanacak kuraklığın habercisi olabileceğini söyledi
Kasım ayında meyve verdiler
Advert

Abbas ÇAKAR -  Kartepe ve İzmit'te bulunan pek çok köyde, Kasım ayında akıllara durgunluk veren  manzaralar yaşandı.  Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin  üzerinde seyretmesi  nedeniyle bvir çok  ağaç yanılarak  çiçek açarken, erik, elma ve dut gibi bir çok ağaçta  meyve verdi. Hatta bazı bölgelerde bu ağaçlar 3’üncü kez  meyve vererek     bahçe sahiplerinide şaşırttı.

 

ÜÇÜNCÜ KEZ

Kartepe Şirinsulhiye  Mahallesi sakinlerinde olan  Çoşkun Altun(58)’da, bahçesinde bulunan erik,  elma ve  dut ağaçlarının meyve vermesi ile şaşkına dönenlerden biri oldu. Altun, “ İnanın çok şaşırdık.  Normalde bu ağaçlar yılda bir kez meyve verir. Bu yıl   bazıları  3’üncü kez meyve verdi.  Daha önceki yıllarda sıcaklara aldanıp  çiçek açanı gördük. Bazen erik meyve verirdi  o kadar” dedi.

 

 

KURAKLIĞIN HABERCİSİ

Öte yandan yaşanan bu durum ile ilgili olarak Zıraatcılar  karamsar   bir tablo çizerek, Bu tür ağaçların yılda bir defa meyve vermesi  gerektiği ve  onundan Haziran ile Temmuz  aylarında  gerçekleşeceğini  ifade etti.  Bu yıl hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle   ağaçların hepsinin çiçek açması, bazı ağaçların ise    meyve  vermesinin  endişe verici olduğu, hatta bunun önümüzdeki yıllarda yaşanacak kuraklığında habercisi olabileceğini  dile getirdiler.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA