Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 07:30:12
Advert
 

O okulda dönüşüme girdi

Derince 15. Kolordu İlkokulu 1 Nolu binasının yapılacak tadilatla anaokuluna dönüştürülmesi protokolü, Vali Aksoy tarafından imzalandı.
O okulda dönüşüme girdi
Advert

Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Anneleri Derneğinin iş birliğiyle Derince 15. Kolordu İlkokulu 1 nolu binasının yapılacak tadilatla Anaokuluna dönüştürülmesi ile ilgili protokol imza töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Protokol İmza törenine;  Vali Aksoy’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

TEK İL KOCAELİ'DİR 

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik yapmış olduğu konuşmada; “Sayın Valimiz ilimize göreve geldikten sonra okul öncesi eğitimde  %100 olacak tek il Kocaeli’dir. Bu anlamda projeye Kocaeli Anneler Derneğinin vesile olması, bize ışık tutması ve Sayın Valimizin de projeye öncülük etmesi bizi son derece mutlu ediyor. Okul öncesi çok önemlidir. Çocuklarda en önemli yaş gurubu 3-6 yaş grubu aralığıdır. Bu dönemi iyi değerlendirirsek gelecekte güçlü bir nesil ortaya çıkacaktır. Bu konuda da Sayın Valimiz gerçekten çok büyük gayret sarf ediyor. Bu katkılarınızdan dolayı da eğitim camiası adına sayın Valimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

YÜZDE YÜZ OKULLAŞMA

Vali Aksoy yapmış olduğu konuşmada; “Eğitim bizim önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Okul öncesini önemsiyoruz ve özellikle 5 yaş grubunda %100 okullaşma gibi bir hedefimiz var. Bu yılda bir aksilik olmazsa %100 hedefimizi inşallah tutturmuş olacağız. Özellikle çocukların okul öncesinde eğitimlerini sağlıklı almaları ve onların gelişmelerine, hayattaki başarı süreçlerine önemli katkıları olacağının farkındayız. Kocaeli olarak bu anlamda önemli çalışmaları ortaya koyduk. Bu binanın restorasyonu ve yeniden eğitime kazandırılması konusunda Anneler Derneğinin böyle bir çalışmada yer almasından bizde memnuniyet duyduk.” dedi

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA