Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 23:03:58
Advert
Advert
 

ÇYDD’den ‘Kariyer Yolculuğum’ başlıyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi tarafından hayata geçirilen “ Kariyer Yolculuğum” projesinin başlangıç toplantısı Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirildi.
ÇYDD’den ‘Kariyer Yolculuğum’ başlıyor
Advert

Arif BULUT -Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi’nin bünyesinde gönüllü olarak Kocaeli Üniversitesinde okuyan öğrencilerin iş dünyasının deneyimlerinden yararlanmaları,  iş hayatına hazırlanmaları, staj ve iş bulabilmeleri amaçlayan “ Kariyer Yolculuğum” projesinin başlangıç toplantısı Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya ÇYDD Şube Başkanı Meral Dönmez, ÇYDD Kocaeli Şubesi Gençlik ve Projeler Koordinatörü Dilara Yaltrak, Proje Koordinatör Yardımcısı Neriman Altun, Eğitmen/Danışmanları Birsen Durhan Selek,  Melek Arıcı ve öğrenciler katıldı.

 

AKTİF BİR ŞUBE OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM

ÇYDD Kocaeli Şubesi Gençlik ve Projeler Koordinatörü Dilara Yaltrak, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Bugün hepimiz için çok heyecanlı ve önemli bir gün. ÇYDD Kocaeli Şubesinin yeni bir projesini hayata geçirmek için bugün gençlerimizle ilk toplantımızı yapmak üzere bir aradayız. Doğrusu, özgün projeler yaratma konusunda aktif bir şube olduğumuzu düşünüyorum. Daha önce yine ÇYDD Kocaeli Şubesinden çıkıp GM projesi olan “Köyde Şenlik Var” ve yavaş yavaş yayılmaya başlayan “AIESEC İngilizce Yaz Etkinliği” ni bu kapsamda sayabiliriz. Bugün ise, “Kariyer Yolculuğum” projemizin şubemizdeki pilot uygulama sonrası yaygınlaşmasını diliyoruz” dedi.

 

KARİYER HAZIRLIĞI PROJESİDİR

Sözlerini sürdüren Yaltrak  “Yeni projemiz hem bizleri hem de gençlerimizi heyecanlandıran bir proje oldu. Proje fikri, emekli bir İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak, çalışma hayatımda ve ÇYDD’de gönüllü çalışmalarım sırasında iletişim kurduğum gençlerin, iş hayatına çok hazırlıksız gelmeleri tespitime dayanıyor. Yazım aşamasından sonra, 4 kişiden oluşan proje ekibimizle birlikte geliştirdiğimiz “Kariyer Yolculuğum“ projesi; ÇYDD’ nin iş dünyası paydaşlarının işbirliği ile yürüttüğü, iş dünyasının öncelikle ihtiyaç duyduğu bölümlerde okuyan, 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencilerine iş dünyasını, kariyer fırsatlarını, meslekleri ve kariyere hazırlık aşamalarını tanıtan bir kariyer hazırlığı projesidir” ifadelerini kullandı.

 

PROJEMİZİN YOLU AÇIK OLSUN

“Projemizin pilot uygulamasını 16 gencimizin katılımıyla, 02 Aralık tarihinde Kordsa firmasının paydaşlığında başlatıyoruz” diyen Yaltrak “ Projemizin yolu açık olsun. İlerleyen yıllarda, projemizin yaygınlaşması ve iş dünyası paydaşlarımızın çoğalması ile daha çok sayıda gencimize fayda sağlamak en büyük dileğimizdir.   Sizin aracılığınızla, projemizi uygulanabilir kılan bölgemizin çok değerli sanayi kuruluşlarından Kordsa’ya ve gençlerimizin gelişimi için emek verecek herkese şimdiden çok teşekkür ederiz” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA