Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 00:48:47
Advert
Advert Advert
 

Koltuklarımızı Neden Yıkatmalıyız?

Evimizi temiz tutmak için neler yapmayız ki… Camları, kapıları, banyo ve tuvaletleri temizlemek için uzun zaman ve enerji harcarız. Bazen tütün bu temizlikleri tek başımıza yetiştiremediğimiz için temizlik şirketlerinden yardım alırız. Koltuklarımızı da sabunlu suyla güzelce sileriz ya da sildiririz.
Koltuklarımızı Neden Yıkatmalıyız?
Advert

Peki koltuklarımızı silerek temizliklerini sağlayabilir miyiz?

Maalesef hayır!

Bilirsiniz, ev temizliği yaparken kiri bir yerden başka bir yere taşımak temizlik olmaz, sadece kirlerin ve tozun yerlerini değiştirmek olur. Koltuk silmekte de durum bundan pek farklı değildir. Koltuklarımızı silerken yüzeyde bulunan kirleri kısmen temizlemekle beraber çoğunu daha derine iteriz. Sert kumaşları silmek nispeten daha kolay olmakla beraber yumuşak kumaşları temizlemek oldukça çok zordur. Yumuşak tüyler, bakteriler ve kirler için koruyucu birer kalkan görevi görürler. Kirler ve bakteriler derinlerde yıllarca yıllar boyunca birikir yüzeyi temiz görünen koltuklarımız ne yazık ki birer bakteri yuvasına döner.

Çözüm ne?

Aslına bakarsanız çözümü çok basit.

Fiyatları çok da yüksek olmayan koltuk yıkama makinesi alabilirsiniz. Bununla koltuklarınızı, yataklarınızı, hatta halılarınızı bile yıkayabilirsiniz. Yine de profesyonel bir makinadan alacağınız verimi alamazsınız. Ev tipi koltuk yıkama makinelerinin gücü profesyonel koltuk ve halı yıkama makinelerine göre daha düşük olacağı için senede birkaç defa kullanacağınız bir makineye yatırım yapmak yerine koltuk yıkama firmalarından yardım alabilirsiniz.

Koltuk yıkama firması araştırırken kullandıkları makinelerin profesyonel olmasına ve hizmet veren şirketin kurumsal bir şirket olmasına dikkat edin. İyi bir temizlik şirketi bulmayı başarırsanız hiç çıkmayacağını düşündüğünüz kirlerin bile çıktığını hayretle göreceksiniz. Koltuğunuzdan çıkan kirleri görünce sakın utanmayın çünkü profesyonel koltuk yıkama işleminde makine en derinlere kadar nüfuz edip yıllar boyunca birikmiş kirleri bile söküp alıyor.

Koltuklara gösterdiğimiz özeni yataklarımızdan esirgememeliyiz. Yetişkinler günün yaklaşık üçte birini, çocuklar neredeyse yarısını yataklarında geçirmektedirler. Hiçbir yerde yataklarımızda olduğumuz kadar savunmasız, mikrop ve bakterilerin saldırılarına açık halde bulunmayız. Bizim önerimiz sadece koltuklarınız için değil, yataklarınız için de profesyonel bir yatak temizleme hizmeti almanızdır. Yatak yıkama hizmeti alarak en derindeki mikrop, bakteri ve kirlerden kurtulabilir, siz ve çocuklarınız güven içinde uyuyabilirsiniz.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sağlık haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA