Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.07.2020 SAAT 13:12:25
Advert
Advert Advert
 

Halk ekmek bugün satışa çıkıyor

Uzun süren çalışmaların ardından bugün halk ekmek projesi start verecek. İzmit'te 15 faklı noktada İzmitliler daha uygun fiyata halk ekmek satın alabilecek
Halk ekmek bugün satışa çıkıyor
Advert

Burçin SAĞLAM AYSU

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası uzun zamandır beklenen halk ekmek projesi için adım atmış, İzmit'te halk ekmek uygulamasını başlatmaya karar vermişti. Bunun için her iki taraf arasında 7 Kasım 2019 tarihinde bir protokol imzalanmıştı. Proje kapsamında İzmit'te 15 ayrı noktada satışı yapılacak halk ekmek için son eksiklikler tamamlandı, halk ekmek büfeleri mahallelere yerleştirildi.

HAFTANIN 6 GÜNÜ

Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada halk ekmeğin bugünden itibaren satılacağını duyurmuştu. Vatandaşlar, yarından itibaren 200 gram halk ekmeği 1 liradan, 400 gram halk ekmeği ise 2 liradan satın alabilecek. Halk ekmek büfelerinde satışlar; sabah 07.00-09.00, öğlen 12.00-14.00 ve akşam 17.00-19.00 saatleri arasında haftanın 6 günü yapılacak. Pazar günü ve resmi tatillerde büfeler kapalı olacak.

NAYLON POŞET YOK

Büfelerde bir kere olmak üzere bez poşetler verilecek. Bunun dışında sıfır atık projesi kapsamında naylon poşet kullanılmayacak. Ekmek almak isteyenlerin kendi poşetlerini kendi getirmesi gerekecek. Büfelerde ev kadınlarından seçilen kadınlar çalışacak. Her büfede bir kadın olacak. Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, bugün saat 12.00'de Kadıköy Mahallesi Anıtpark yani Bulvar'daki büfenin önünde bir basın açıklaması yapacak.

NERELERDE SATILACAK?

Halk ekmeğinin satılacağı noktalar şu şekilde; Alikahya Kültür Merkezi Önü, Yahya Kaptan Mahalle Merkezi Camii Önü, Tavşantepe Mahallesi Barış Parkı, Yeşilova Mahallesi Şehit Zeki Aktan Parkı, Yenişehir Mimar Sinan Ortaokulu Önü, Sanayi Mahallesi Kızılay Parkı Yanı, Topçular Mahallesi Topçular İlkokulu Karşısı, Malta Mahallesi Dünya Bankası Konutları, Kadıköy Mahallesi Anıtpark, Karabaş Mahallesi Yenicuma Parkı Önü, Bağçeşme Mehmet Haluk Tokgöz Parkı, Gültepe Mahallesi Miralay Mümtaz Parkı, Kuruçeşme Şehit Arif Meydan Parkı, Serdar Mahallesi Reyhan Camii Önü ve Karadenizliler Mahallesi Muhtarlık Yanı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA