Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 10:45:00
Advert
Advert
 

KOÜ’de AIDS farkındalığı konuşuldu

KOÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından 2-6 Aralık HIV/AIDS Farkındalık Haftası kapsamında KOÜ Sosyal Tesisler Alanında düzenlenen etkinliğe, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zafer Utkan, Prof.Dr. Sıla Akhan, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Güler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
KOÜ’de AIDS farkındalığı konuşuldu
Advert

KOÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Sıla Akhan, son yıllarda daha çok gençler görüldüğünü söyledi.

Akhan: "Gençlerin farkındalığını arttırmak istediklerini dile getirerek, “İmmun Yetmezlik Virüsü (HIV)  insanda savunma mekanizmasındaki hücreleri hedefliyor. Aslında korunabilir bir hastalık, önlemler alınırsa bulaşmaz fakat bulaştıysa da tedavisi mümkün, tedavi yöntemleri çok gelişti. Artık insan ömrünü kısaltan bir hastalık değil, kronik bir hastalık bu nedenle erken tanı çok önemli” dedi. 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zafer Utkan, son zamanlarda gençlerde artış olduğunu dile getirerek, “farkındalık yaratmak ve bilgilendirmek amacıyla toplantılar, konferanslar düzenleyerek gençlerin görüşlerini ve fikirlerini de alarak onlarda bir değer oluşmasını sağlama çabasındayız.” Dedi. HIV/AIDS Farkındalık Haftası kapsamında etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerine son verdi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sağlık haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA