Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 20:24:57
Advert
Advert
 

'Kemerin Ses Getirsin'de 4 ödül Kocaeli'ye

İçişleri Bakanlığı Tarafından 09-31 Ağustos tarihleri arasında başlatılan “Kemerin Ses Getirsin” projesini sosyal medyadan en fazla paylaşan 100 kişi arasında bulunan ve ilimizde yaşayan 4 öğrenciye ödül verildi
'Kemerin Ses Getirsin'de 4 ödül Kocaeli'ye
Advert

Boran KAYALAR-İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kazalarının azalması ve trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması amacıyla 09-31 Ağustos tarihleri arasında ülke genelinde “Kemerin Ses Getirsin” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında etkinliğin başrol oyuncuları olan çocuklar seyahatleri sırasında ailelerini trafik kurallarına uymaları konusunda kısa videolar çekerek @TrafikEgm Twitter adresine kemerinsesi etiketiyle bu videoları gönderdiler. Bu kapsamda gönderilen videolar arasında en fazla beğeni alan 100 çocuk içerisinde ilimizden de 4 çocuk yer aldı. Valilik makamında gerçekleştirilen programa Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, ödül alan öğrenciler Eylül Özkan, Emine Miray Diren, Yigithan Şahin, Aslı Zeynep Avados ve velileri katılım sağladı. Törende çocuklara kitap ve scooter hediye edildi. 

 

ÇOCUKLARIN DUYARLILIĞININ ÖNEMİ

Programda konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “İçişleri Bakanlığımız trafikte güvenli seyahat edilmesi için çok sayıda faaliyet gerçekleştiriyor. Bu faaliyetlerden birisi de Kemerin Ses Getirsin kampanyasıydı. Emniyet kemeri takmamak trafik kazalarındaki riski oldukça arttırıyor. Kampanyaya katılan çocuklar çektikleri videoları emniyet genel müdürlüğümüze ilettiler. En fazla beğeni alan 100 paylaşımdan 4’ü ilimizde ikamet eden çocuklarımızdan oldu” diye konuştu.

 

AMAÇ KAZALARI EN AZA İNDİRMEK

Aksoy konuşmasını, “Çocuklarımızın duyarlılığı büyük önem taşıyor. Çocuklarımızı ve ailelerini kutluyorum. Emniyet ve jandarmada görev yapan personel trafikte cep telefonuyla konuşulması, emniyet kemeri takılmaması, ani şerit değişimi gibi konularda istirahatte bile olsa ceza tutanağı yapma yetkisine sahip. Amaç ceza kesmekten ziyade kazaları en aza indirgemek. Projede görev alan tüm arkadaşlara teşekkür ederim”  şeklinde sonlandırdı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA