Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 19:40:42
Advert
Advert
 

Cedit konusunda Hürriyet’e seslendi

Cedit konusunda Hürriyet’e seslendi
Advert

Mevlüt SOYSAL-Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e çağrı yaparak, “Uzlaşma istiyorsa diyalog kursun” dedi

 

BÖYLE ÇÖZÜLEMEZ 

İZMİT Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Cedit Mahallesi’yle ilgili “Önce bakanlıkla görüşeceğim. Eğer sorun çözülmezse Büyükşehir’e devretmeye hazırım” ifadesiyle alakalı gazetemize konuştu. Büyükakın, “Meclis toplantılarında basına dönük açıklamalarla bu sorun çözülmez. Eğer çözüm istiyorsa benimle diyalog kursun. Çünkü bunlar çok detaylı meseleler. Biz konuşmaya hazırız” dedi.  

 

ORTADA SÖZLEŞME VAR

CEDİT’teki kentsel dönüşümle alakalı bakanlık ve İzmit Belediyesi arasında bir sözleşmenin olduğunu ifade eden Büyükakın, “Sözleşmenin bir tarafında İzmit Belediyesi, diğer tarafında bakanlık var. Ortada böyle bir sözleşme varken yapacağımız yorumlar sözleşme ruhuna aykırı olur. Çünkü bakanlığın ne diyeceğini bilmiyoruz. Ama biz, sorunun çözümü için diyalogdan yanayız” ifadelerini kullandı.

 

HALKEVİ MESELESİ

BÜYÜKAKIN, Halkevi ile ilgili Hürriyet’in “Burayı biz yaparız” sözlerine de tepki göstererek, “Burada 6 dönüm SGK’ya ait. SGK’dan devir gerçekleşince projeye başlayacağız. Mülkiyetini almadığımız bir alan için nasıl çalışma yapalım? Bu devir yapılmadan Hürriyet’in yaptığı açıklamayı ciddiyetten uzak buldum. Devir olur olmaz zaten biz yapacağız” diye konuştu. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA