Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 22:48:33
Advert
Advert
 

“25 metrekarelik yeri açamayanlar, Cedit’te bir taşı oynatamaz”

Yenicuma Parkında ayakkabı boyacılarının yeni yerinin tamamlanmaması eleştiren AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “ Dokuz aydır tek işe yarar icraat olarak gösterebileceğimiz 25 metrekarelik ve toplam 6 kişilik bu yeri açmayı başaramayan bir anlayış, Cedit Mahallesinde bırakın kentsel dönüşümü, bir taşı yerinden oynatabilir mi?” dedi
“25 metrekarelik yeri açamayanlar, Cedit’te bir taşı oynatamaz”
Advert

Arif BULUT  - AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, ilçe binasında parti çalışmaları ve kent gündemine dair basın açıklaması gerçekleştirdi. Yenicuma Parkında ayakkabı boyacılarının yeni yerinin tamamlanmaması eleştiren Güney, “ İzmit’in göbeğinde Yenicuma Parkında ayakkabı boyacıları için bir yer vardı. Başkan Hanım, yaklaşık 2 ay önce orayı yıktı. Sözde etrafını kapatacaktı. Hemen hemen iki ay geçti, bu yeri hala açamadı. Kuş pisliği altında açılmadan çürümeye başladı. Şimdi değerli İzmitli hemşehrilerime soruyorum. Dokuz aydır tek işe yarar icraat olarak gösterebileceğimiz 25 metrekarelik ve toplam 6 kişilik bu yeri açmayı başaramayan bir anlayış, Cedit Mahallesinde bırakın kentsel dönüşümü, bir taşı yerinden oynatabilir mi? Mümkün değil, yapamaz, yapamayacak” dedi.

 

DOLU DOLU BİR AYI GERİDE BIRAKTIK

Basın toplantısında çalışmalarla ilgili bilgi veren AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney,” AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı olarak dolu dolu bir ayı geride bıraktık. İl, İlçe Yöneticilerimiz, Meclis Üyelerimiz, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticilerimizle geçtiğimiz hafta perşembe akşamı 102 mahallemizin tamamında aynı anda yoğun bir katılımla mahalle toplantılarımızı yaptık. Geçtiğimiz hafta cuma akşamı, Partimizin kurulduğu günden bu yana tüm kademelerinde görev yapmış değerli İstişare Kurulu üyelerimiz ve Parti büyüklerimizle istişare kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Yine geçtiğimiz hafta yoğun bir katılımla ilçe delege seçimlerimizi tamamladık. Ak Parti 18 yıldır gücüne güç katarak, her seçimde oylarını artırarak sandıklardan başarıyla çıkmış bir partidir” dedi.

 

KENDİMİZE GÜNDEM YAPMADIK

Sözlerini sürdüren Güney, “ Ak Parti, Cumhurbaşkanımız öncülüğünde milletimize hizmet etmeyi kendine amaç edinmiş, Halka hizmeti Hak’ka hizmet olarak görmüş, Milletin partisidir. AK Parti’nin yaptıklarını; millete sırtını dönmüş, kendi içlerinde bile yalanla, kumpasla koltuk savaşı veren bazı partilerin anlamasını, hayal etmesini zaten beklemiyoruz. Günlerce küçücük bir kovayla mahalle mahalle dolaşıp, fotoğraflar vererek gündemde kalmaya çalışan bu partinin temsilcilerinin asıl amacının demokrasi değil, gazete sayfalarını doldurmak olduğunu da biliyoruz. İzmit’in en büyük mahallelerinde bile 20-30 oyla seçim tamamlayan bu partilerin ne yaptığına, nasıl yaptığına, nelerle uğraştığına buna rağmen hiç bakmadık, kendimize gündem yapmadık” dedi.

 

 

GELSİN MİSAFİRİMİZ OLSUN

“Bize ne onların iç meselelerinden, bize ne onların demokrasi anlayışından dedik ve hiç umursamadık” diyen Güney “Ama bizim suskunluğumuzu farklı yorumlayanlar bakıyoruz ki, binlerce üyemizin soğuk, yağışlı bir pazar gününde sandıklara koşarak oy kullanmasını çekemiyor, “Bir günde nasıl seçimi tamamladılar” gibisine laf atıyorlar. Bizim partimizdeki coşkuyu, sahiplenmeyi görmeyenlere anlatmak gerçekten zordur. Bir tarafta 5-10 kişi ile seçim yapanlar var, diğer tarafta binlerce üye sandığa gelmiş. Elbette anlamaları ve hayal etmeleri zor! Bu nedenle bizi anlamadığını ifade eden CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar Ağabey’i 26 Aralık’taki Ak Parti İzmit İlçe Danışma Meclisimize buradan davet ediyorum.  Gelsin misafirimiz olsun, o tabloyu görsün, yaşasın. İnanıyorum kafasında en ufak bir soru işareti kalmayacaktır” dedi.

 

ŞOV YAPTI

Güney sözlerinin devamında “Bu arada kongrede de kendisine başarılar diliyorum. Gelelim bir başka gündem maddemize. İzmit Belediyesinin son meclis toplantısında Başkan Hanım’ın ki, artık kendisine Kurnaz Başkan dendiğini de duyuyoruz. Düğün ve nikah salonlarıyla ilgili nasıl şov yaptığını yine hep birlikte gördük.  Konuyla ilgili AK Parti ve Cumhur İttifakı ortağımız MHP’li meclis üyelerimiz gerekli açıklamaları mecliste yaptı. AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimizin önerisiyle zaten 3 tanesi ücretsiz olan İzmit Belediyesi’nin düğün ve nikah salonlarının kalan 3 tanesi de tüm İzmitli vatandaşlarımıza ücretsiz hale gelirken, Başkan hanım gazete gazete, ajans ajans dolaşarak bu işi kendisi yapmış gibi anlattı” dedi.

 

LAFI DOLANDIRMAYA GEREK YOK

Güney sözlerinin devamında ; Şimdi diyorlar ki, biz olmasaydık bu teklifi verir miydiniz? Asıl size sormak gerekir AK Parti olmasaydı CHP’lilerin aklına bu işler gelir miydi? Madem bu işleri siz düşünebiliyordunuz, Başkan Hanım’ın her ay ziyaret ettiği, CHP’nin yönettiği Eskişehir’de İstanbul’da İzmir’de bu uygulamalar o zaman neden yok? Bu tekliflerin hepsi siyasi oyundur. Tutmamıştır. Son Meclis toplantısının önemli konularından biri de Cedit Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm meselesiydi. Bu konuda seçim sürecinde Başkan Hanım’ın verdiği mesajları, sözleri hepimiz hatırlıyoruz. Şimdi bu sözler kendisine hatırlatıldığında kaçak dövüşüyor, suçu geçmişe atmaya çalışıyor.  Hiç bu kadar lafı dolandırmaya gerek yok.  İzmit’in göbeğinde Yenicuma Parkında ayakkabı boyacıları için bir yer vardı.

 

YAPAMAYACAKLARINI KABULLENDİLER

Başkan Hanım, yaklaşık 2 ay önce orayı yıktı. Sözde etrafını kapatacaktı. Hemen hemen iki ay geçti, bu yeri hala açamadı. Kuş pisliği altında açılmadan çürümeye başladı. Şimdi değerli İzmitli hemşehrilerime soruyorum. Dokuz aydır tek işe yarar icraat olarak gösterebileceğimiz 25 m2’lik ve toplam 6 kişilik bu yeri açmayı başaramayan bir anlayış, Cedit Mahallesinde bırakın kentsel dönüşümü, bir taşı yerinden oynatabilir mi? Mümkün değil, yapamaz, yapamayacak. Zaten yavaş yavaş kabul etmeye başladı. Bize göre bu işi daha fazla uzatmasına da gerek yok. Geçenlerde de söylediğim gibi sizinle yola çıkan yolda kalır” dedi.

 

KADRO VEREMEDİKLERİNİ KOORDİNATÖR YAPTI

Siz milleti değil, yalnızca ve yalnızca kendi siyasi ikbalinizi düşünüyorsunuz. İzmit Belediye Başkanı olarak ilçemizle ilgili riskli işlerden kaçarak algıyla bu şehri yönetmeye çalıştığınızı biz biliyoruz. Bakın İzmit Belediyesi ile ilgili bazı bilgileri buradan bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Meclis üyelerimiz arasında birçok meslek grubundan arkadaşlarımız bulunuyor. Aralarında mühendis, şehir bilimcisi, mimar, doktor arkadaşımız var. Bunun dışında belediye kadrosu da son dönemde bir hayli genişledi. Geçenlerde bir gazeteci arkadaşımız da dikkat çekti. Makam arabası kullanmayarak tasarruf ettim diyen Başkan hanım, konu belediye başkan yardımcılarıyla ilgili kontenjana gelince hakkını sonuna kadar kullandı, hatta kadro veremediklerini koordinatör yaptı.

 

YENİ BİR YAŞAM MERKEZİ

Son bilgilere göre bir Başkan vekili, iki koordinatör, 5 başkan yardımcısı ve 12’si yeni 26 müdürü bulunuyor. İzmit’te kolay kolay kimseye nasip olmayacak genişlikte bir kadro. Bu kadroyu kendisi oluşturdu. Bu kadro Başkan hanım’ın iş yükünü hafifletmek için devletten hatırı sayılır maaş alıyor.Bu mecliste tartışılmasa da İzmit için hayati önem taşıyan bir MİA konusu geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. İzmit Körfezinin ucuna kurulacak yeni bir yaşam merkezi. Bu konuda geçenlerde bir gazeteciye Başkan Hanımın verdiği demeci hayretle okuduk. Gazeteci soruyor, MİA konusunda ne diyorsunuz? Yanıt: “MİA konusunda yorum yapmayacağım. Bilmediğim konuda konuşmayacağım. Bu konuda meclis üyesi Orhan Tanış daha yetkili ve etkilidir. Orhan Tanış kim? Her ne kadar Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olsa da kendisi Karamürselli  ve Karamürsel Belediyesi Meclis üyesidir.

 

İZMİTLİLERE HAKARETTİR

Başkan hanım, biz sizin bu şehre yabancı olduğunuzu biliyor ve söylüyorduk. Sonunda siz de bunu itiraf ettiniz. Ama madem konuyla ilgili bilginiz ve fikriniz yok, gelin meclis üyelerine sorun. Bizden fikir alın. Az önce belirttim. Bu mecliste bu şehri bilen çok insan var. Bize sormaya çekiniyorsanız, kendi arkadaşlarınıza, bütün kontenjanları kullanarak belediyeye doldurduğunuz arkadaşlarınıza sorun. İzmit’in en önemli projesini gidip Karamürselli meclis üyesine paslamayın. MİA’yı, Karamürselli Meclis üyesine sorun demek, İzmitlilere hakarettir. Yoksa siz görev ve yetkilerinizi Karamürselli meclis üyesine mi devrettiniz de bizim haberimiz yok. Böyle belediye yönetilemez. Böyle belediye başkanlığı da yapılamaz. İzmit’le ilgili konulara lütfen bir daha bu meclis dışından birilerini, en azından İzmit sınırları dışından birilerini katmayın diyorum.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA