Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 06:32:40
Advert
 

Basketbol aday hakem kursu tamamlandı

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Basketbol Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği basketbol aday hakem kursu 138 hakem adayının katılımıyla üç günde tamamlandı
Basketbol aday hakem kursu tamamlandı
Advert

138 ADAY BAŞVURDU

2019-2020 sezonun ortasında aday hakem ve masa görevlisi kursu büyük ilgi gördü. Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Basketbol Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği basketbol aday hakem kursu 138 hakem adayının katılımıyla KASKF Hasan Doğan Amatör Evi toplantı salonunda üç günlük eğitim sona ererken yazlı sınavlarda 70 puan alan hakemler yeni sezonda görev yapacak. Türkiye Basketbol Federasyonu A klasman ve aynı zamanda FİBA hakemlerinden Mehmet Karabilecen yönettiği kursta  aday hakemler başarılı olmak için ter döktüler. İlimizde yapılan aday hakem ve masa görevlisi kursu İl Hakem Kurulu üyeleri İsmet Bayri ve Naip Özyeşilpınar hazır bulundu.

 

KURS TAMAMLANDI

İlk üç gün Merkez Hakem Kurulu tarafından görevlendirilen FIBA hakemi Mehmet Karabilecen'ın düzenlediği eğitimlerde basketbol temel kurallarıyla ilgili kursiyerlere bilgiler verildi. Eğitimlerin ardından yapılan sınavla aday hakem ve masa görevlisi kursunu tamamlamış oldu. Bu kursu başarıyla tamamlayan adaylar arasından da Kocaeli İl Temsilciliği tarafından yapılacak eğitimler sonucunda yeterli seviyeye gelen hakem adaylarına görevlendirme yapılacak. Kurstaki katılıma bakıldığında kursiyerlerin basketbol geçmişi incelendi. Yapılan mülakat sonucunda 2019-2020 sezonu başarılı olan hakem adayları Türkiye Basketbol Federasyonu ve basketbol camiasına hakem olarak kazandırılacak.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA