Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 14.08.2020 SAAT 07:27:51
Advert
Advert
 

Ünlü: Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 85. Yılı dolayısıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan MHP İl Aydın Ünlü, “ Türk Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün. MHP siyasetinde kadının ne kadar önemli ve güçlü olduğunu önümüzdeki dönemde herkes görecek” dedi
Ünlü: Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün
Advert

Arif BULUT - MHP İl Kadın Kolları tarafından Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 85. Yılı dolayısıyla basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasına MHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı ve partililer katıldı. Basın açıklamasının ardından partililer yürüyüş gerçekleştirdi. Basın açıklamasında konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nde kadınların seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 85. Yıl dönümü.  Bu hakkı kadınlara veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnetle anıyoruz. Kadın annedir, kadın eştir, kadın yuvadır, kadın insandır, ailenin temel direğidir. Kadın toplumun aynası, geleceğimizin ümit ateşidir. Kadınsız insanlık, kadınsız toplum, kadınsız gelecek olmaz, olamaz. Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün. MHP siyasetinde kadının ne kadar önemli ve güçlü olduğunu önümüzdeki dönemde herkes görecek” dedi.

 

HAKLARINI KORUYACAĞIZ

Programda konuşan MHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar, “Bundan 85 yıl önce bugün yalnızca ülkemizin içinde bulunduğu şartlar açısından değil tüm dünya devletlerinde henüz haklar anlamında kadın erkek eşitliği dillendirilmezken ileri görüşlülüğü, insana olan saygısı, devlet adamlığı bugün bile kimse ile kıyas edilmeyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Türk Kadını seçme ve seçilme hakkına sahip olmuştur.1935 seçimlerinden 17 kadın milletvekili ilk kez TBMM’ye girdi. Ara seçimler bu sayı 18’e ulaştı. Böylece kadınlar TBMM’deki tüm vekillerin yüzde 4,5’ini oluşturdular. Bu oran Cumhuriyet tarihinde kadınların TBMM’de en yüksek temsil oranlarından biriydi. MHP olarak kadınlarımızın elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup, geliştirilmesi için gereken çabayı göstereceğimizi ifade ederek tüm Türk Kadınlarının bu anlamlı gününü kutluyoruz” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3388 TL 7.3095 TL
Euro
EURO
8.6850 TL 8.6503 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA