Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 23:48:14
Advert
Advert
 

114 Kıbrıs Gazisi'ne madalya

İzmit’te yaşayan Kıbrıs gazilerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve beratlarını takdim eden Vali Hüseyin Aksoy, “Bu madalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bir armağanıdır” dedi
114 Kıbrıs Gazisi'ne madalya
Advert

Arif BULUT  - İzmit’te ikamet eden Kıbrıs gazilerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve beratlarının takdim töreni, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün organizatörlüğünde Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda 114 gazi ve gazi yakınının katılımıyla gerçekleştirildi. Tören 12 ilçede gerçekleştirildi. İzmit ilçesinden 114 gaziye madalyalarını Vali Hüseyin Aksoy takdim etti. Törene Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Deniz- Eğitim Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Denizaltı Filo Komutanı Hasan Çankaya, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Haluk Saygılı, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zafer Çakmak, İzmit İlçe Kaymakamı Şevket Cinbir, Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık ve şehit yakınları katılım sağladı.

 

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ

Tören öncesi konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Bugün bu topraklar üzerinde özgürce yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Türkiye Cumhuriyeti devleti kendi sınır güvenliğini tehdit eden noktalara karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştı. Bu noktada önemli mesafeler alınmıştır. Geçmişte ihtiyaç olan bölgelere de ülkemiz ulamıştır. Ulaşmaya da devem edecektir. Geçmişte askerimiz Kore’ye gitmiş Türk bayrağını en şerefli şekilde dalgalandırmıştır” dedi.

 

 

ONLARA VEFA BORCUMUZ VAR

Vali Aksoy sözlerinin devamında , “Kıbrıs’a giderek de Kıbrıs Barış Harekatı’nda oradaki soydaşlarımız için savaşılmıştır. Burada birçok şehit ve gazilerimiz olmuştur.  Bu uğurda mücadele içinde yer alan herkesi saygıyla anıyoruz. Onlara vefa borcumuz var.  Onlar bizim için değerlidir. Kıbrıs barış harekatına katılan ve madalyaları gelmeyen gazilerimize ve şehitlerimizin alilerine madalyalarını vereceğiz. Bu madalya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bir armağanıdır” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA