Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 20:50:13
Advert
Advert
 

Hürriyet: 7 ayda 45 Milyon TL borç ödedik

Fethiye Caddesinde düzenlenen kahvaltı programında esnafla bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “7 ayda 45 milyon TL gibi bir borç ödedik. Bizim önceliğimiz şu anda acil ihtiyaçlara oluyor. 2020’de elimiz bugüne oranla daha rahat olacak ve daha büyük çalışmalara başlayabileceğiz” dedi
Hürriyet: 7 ayda 45 Milyon TL borç ödedik
Advert

Arif BULUT  - İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Fethiye Caddesi Esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi. Programa Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, İzmit Kent Merkezi Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Birliği Başkanı Faruk Mamik, AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Engin Uçar, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve çok sayıda esnaf katıldı. Esnafı önerilerini ve sıkıntılarını dinleyen Hürriyet, “Değişiklik sadece kaldırım, zemin değişikliğiyle olmaz. Sağlam, uzun ömürlü ve bu kentin siluetine yakışır köklü değişiklikler yapmak istiyoruz” dedi.

 

HALKLA BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÖZEN GÖSTERİYORUZ

Esnaf buluşmasında konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Göreve geldiğimizden beri kentimizin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmeye çalışıyoruz. Kentimizdeki değişiklikleri nasıl yapmalıyız diye görüş alışverişi yapmaya çalışıyoruz. Halkla birlikte hareket etmeye özen gösteriyoruz. Kent merkezinin cazibe merkezi haline gelmesini çok istiyoruz. Değişiklik sadece kaldırım, zemin değişikliğiyle olmaz. Sağlam, uzun ömürlü ve bu kentin siluetine yakışır köklü değişiklikler yapmak istiyoruz. Bir program dahilinde değişiklikler yapılmalı. İlgili müdürlüklerimiz uzun zamandır altyapı ve üstyapıyla ilgili bu bölgeye dair çalışma yürütüyor” dedi.

 

 

YÜRÜYÜŞ YOLU BÜYÜKŞEHİRİN YETKİSİNDE

Hürriyet sözlerinin devamında, “Yürüyüş Yolu büyükşehirin yetkisinde. Önemli olan birbirimize yardımcı olmak. Fethiye Caddesi ve Yürüyüş Yolu’nu birlikte düzenlemek istiyoruz. Tabela sistemi, ışıklandırma sistemi değişmeli. Tabela sistemi bence tek tip olmalı ve burayı prestij caddesi yapmayı düşünüyorum. Bugün daha çok esnafımızın fikirlerini almak istiyoruz. Herkesin içine sinen bir yöntemle yürümek istiyoruz. Bu konuyla ilgili bir komisyon oluşturmak istiyoruz. Esnaflar kendi aralarında komisyon oluştursunlar. Hüseyin Erol’u bu konuda görevlendireceğim. 7 ayda 45 milyon TL gibi bir borç ödedik. Şu anda acil ihtiyaçlara el atıyoruz. 2020’de elimiz bugüne oranla daha rahat olacak ve daha büyük çalışmalara başlayabileceğiz. Vatandaşlarımızın da katılımıyla güzel bir yılbaşı etkinliği tertip etmek istiyoruz. Kent meydanında stantlar kurmayı planlıyoruz. Böylece hem esnafımız için hem de vatandaşlarımız için güzel bir etkinliği hayata geçirmiş olacağız” dedi.

 

 

4 AYDIR İÇERİDEYİM

Programda konuşan esnaflardan Mehmet Özer, “Esnaf olarak en büyük şikayetimiz İnönü Caddesi’nde yaşanan trafiktir. Ağaçların budanmasını istiyoruz. Belediyenin verdiği ışıklandırma ağaçların büyük olmasından dolayı yeterli olmuyor. Kaldırımlarda ciddi zemin bozuklukları var. İşgaliye bedelleri bence yüksek. Ödeyemiyorum. Biz mağdur olmayalım. İnönü Caddesi hareketlenmeli. Birçok dükkan kapandı. 4 aydır içerideyim. Böyle giderse bende kapatacağım” dedi. Esnaflardan İsmet Erturan ise , “Kızılay İş Merkezi hayalet gibi duruyor. Bu sorunun aşılması gerekiyor. Caddenin güzelliği çok önemli ama park sorununun çözülmesi gerekiyor. Işıklandırma ve altyapı büyük sorun ama önce insanları bu kente çekecek çalışmaların yapılması lazım. Bu tarz toplantılar salonlarda yapılsa bence daha verimli olur” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA