Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.04.2020 SAAT 11:58:11
Advert
Advert
 

Dışarıda yemek artık hayal oldu!

Bir ankete göre, Türkiye’de ortalama mutfak masrafı 935-1500 TL arasında değişiyor. Katılımcıların yüzde 40’ı hiç dışarıda yemek yemediğini itiraf etti.
Dışarıda yemek artık hayal oldu!
rek

Yeme içme trendleri sağlıklı yaşam felsefesi ile değişim gösterirken, Türkiye'de ekonomik dinamikler ve beslenme alışkanlıkları yeni bir mutfak kültürü yaratıyor. Mutfak kullanımı ve yeme içme alışkanlıklarına ilişkin gerçekleştirilen “Türkiye'de Mutfak Trendleri” araştırmasının sonuçlarını açıklandı.  12 ilde 1500 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre Türkiye'de ortalama mutfak harcamaları 935 TL olurken, bu rakam metropollere doğru gidildiğinde 1500 TL'ye kadar çıkıyor.

 

YÜZDE 40'I HİÇ DIŞARDA YEMİYOR

Katılımcıların yüzde 40'ı hiç dışarıda yemek yemediğini kaydederken, her 10 kişiden 9'u mutfağında doğal ve organik ürünler tercih etmeye çalışıyor. Sağlıklı beslenme trendine paralel olarak, katılımcıların yüzde 83'ü hazır paketli gıdaları mutfağından uzak tutuyor. Yüzde 57'si ise glütensiz, şekersiz ve unsuz beslenmeye çalışıyor.

 

ALIŞVERİŞİ KADIN YAPIYOR

Mutfak alışverişi yüzde 65 ile kadınların omzunda. Evde yemeğini de yüzde 79 ile kadınlar yapıyor. Mutfak alışverişinde en çok yüzde 70 ile sebze ve meyve satın alınırken, katılımcıların alışverişlerinde yüzde 63 ile ikinci sırayı et, tavuk ve balık ürünleri onu da yüzde 43 ile bakliyat takip ediyor. Her 10 kişiden 5'i yemek atıklarını azaltmak için bir şeyler yaptığını söylüyor.  

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7124 TL 6.6857 TL
Euro
EURO
7.2518 TL 7.2228 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA