Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 23:58:14
Advert
Advert
 

'Şener İnce özür dilemeli'

'Şener İnce özür dilemeli'
Advert

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Şener İnce'nin Fatma Kaplan Hürriyet hakkında yaptığı açıklamaya tepki göterdi.

Çakar şu ifadeleri kullandı:

Siyaset çok kaygan bir zemindir, söylenilen her söz, ortaya atılan her iddia büyük dikkat ve özen gerekmektedir. Nice insanlar bu hatalar yüzünden siyaset sahnesinden silinip gitmişlerdir. Hele ki toplumun büyük kısmını ilgilendiren ve manevi değeri ve etkisi yüksek olan konularda yapılan açıklamalar ile en ufak bir eksikliği kabul etmemektedir. 

Değerli kamuoyu, ne yazık ki güne AKP Meclis üyesi Şener İnce'nin, aslı astarı olmayan, siyasi hırs ve kin ile yazılmış olan çirkin iftirası ile başladık. Fethiye Köyünde hizmetleri yerinde değerlendiren, köy halkına yardımcı olmak için bölgeye giden sayın Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet'in, geçtiğimiz seçimlerde sandık kurulan, depo olarak kullanılan bir alandaki fotoğrafını alıp "camiye ayakkabı ile girdi" şeklinde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir yaklaşım ile kent gündemi meşgul etme çabasına şahit olduk. Konu ile ilgili gerek köy muhtarı gerek köy halkı gerekli açıklamaları yaptığından üzerine çok fazla konuşacak bir şey olmadığı tüm kamuoyunun malumudur. Ayrıca köy camisinde yapılan incelemeler sırasındaki fotoğraflarda da camiye nasıl usulüne uygun olarak girildiği açıkça görülmektedir.

Yalan ve iftira iliklerine kadar işlemiş olan bu zihniyetin  toplumu ayrıştırma ve kutuplaştırma çabalarına şaşırmıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Beşiktaş'taki bir camiide yaşananlar ile alakalı ellerinde görüntü olduğunu iddia eden AKP genel başkanının yüzlerce hafta geçmesine rağmen somut bir şey ortaya koymaması da bu iftira zihniyetinin net bir örneğidir. 

Geçtiğimiz Meclis toplantısında sayın Başkan'ımıza ithafen AKP Meclis grubunun kullandığı "kurnaz" ifadesini, Allah bugün AKP grubunun yüzüne tokat gibi çarpmıştır. Yalan ve iftira üzerine toplumun dini değerleri üzerinden siyaset yapma, sözde küçük düşürme çabasına giren AKP Meclis üyesi Şener İnce'nin KURNAZLIK çabası eline yüzüne bulaşmıştır. Atalarımızın güzel bir sözü vardır, "yalancının mumu yatsıya kadar yanar" derler ancak Sayın Şener İncenin mumu öğleni bile görememiştir. 

İzmit halkının oyları ile göreve gelen Sayın Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet'e atılan bu çirkin iftira ile ilgili tüm İzmit halkı adına Şener İnce'den çıkıp özür dilemesini bekliyoruz. Buradan AKP İzmit İlçe Başkan'ı Ali Güneye de seslenmek istiyoruz, grup başkanı olarak Meclis üyeni gerekeni yapması konusunda yönlendirmek durumundasın, işine helen konularda çıkıp iftiradan, adaletten nasıl bahsediyorsan avukat kimliğinle aynı davranışı bugün De bekliyoruz. Özür dilemek erdemli bir davranıştır, iftira atmaktan çekinmeyenlerin özür dilemekten de çekinmeyenlerini umut ediyoruz. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA