Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 13.08.2020 SAAT 08:30:01
Advert
Advert
 

Naim filminin galası Gebze'de yapıldı

22 Kasım'da vizyona giren ve dünyaca ünlü Türk halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin galasından birisi daha, oyuncuların katılımıyla Gebze’de bir alışveriş merkezinin sinema salonunda gerçekleşti
Naim filminin galası Gebze'de yapıldı
Advert

KOCAELİ Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Gebze Balkan Türkleri Derneği, Gebze Center AVM ve Gebze Center Cinemaximum tarafından organize edilen Cep Herkülü Naim Sülaymenoğlu filminin galası, Gebze’de Gebze Center Cinemaximum'da gerçekleşti. Galaya filmin yönetmeni Özer Feyzioğlu, Naim Süleymanoğlu karakterini canlandıran Hayat Van Eck, Selen Öztürk, Bülent Alkış, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu ve Emir Yamanyılmaz’ın yanı sıra Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu da katılanlar arasındaydı.

 

BU BİR GÖREVDİ

Galada konuşma yapan filmin yönetmeni Özer Feyzioğlu, "1 yıllık emeğin sonucunu birazdan izleyeceksiniz. Geçen yıl başladığımız bu projeyle, 1 sene sonra kasım ayında sizlerin karşısındayız. Naim Süleymanoğlu ile ilgili sizler duruma çok hakimsiniz. Sizin öz geçmişiniz olduğu için ne olup bittiğini çok net hatırlıyorsunuz. Biz iki haftalık sürede izleyenlerden aldığımız dönüşler itibari ile şunu görüyoruz. Bu bir görevdi. Daha önemlisi işin bir katmanı daha var o da şu.

 

 

İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU

Naim Süleymanoğlu aynı zamanda, bir insan hakları savunucusuydu. Pek çoğunuzun şahit olduğu, bu gün bizim tüylerimizi diken diken eden o olayları bizzat kendisi yaşamaya başladığı zaman, ‘’Bir dakika dedi. Bu böyle olmaz. Ben gücüm neyse onu kullanacağım ve bunu burada yapılan zulmü, haksızlığı insan hakları ihlallerini dünyaya duyuracağım" Naim Süleymanoğlu sadece büyüksporcu değil, büyük bir insan hakları savunucusudur da" dedi.

 

BULGARİSTAN'I ÇOK SEVDİM

Naim Süleymanoğlu’nun annesini oynayan Selen Öztürk, "Bu akşam filmimizi izleyeceğiniz için çok heyecanlıyız. Ben bu filmde Hatice Süleymanoğlu’na hayat verdim. Çok kıymetli ve çok anlamlı bir sorumluluktu benim için. Anneliğin ne olduğunu anne olmadan gerçekten bu kadar hissetmiş olamam. Bulgaristan'ı çok sevdim. Oranın enerjisi beni mucizeli bir şekilde etkiledi" dedi.

 

 

TEPKİLER ÇOK OLUMLUYDU

Naim Süleymanoğlu’nu oynayan Hayat Van Eck, "Naim Süleymanoğlu’nu canlandırmak büyük bir gurur, büyük bir onur ve fazla bir emek ve enerji gerektiriyordu. Ben bir sporcuyu canlandıracağım diye düşünüyordum. Onu bekliyordum. Filmde ilerledikçe, filmi öğrendikçe ve Naim Süleymanoğlu’nu tanıdıkça anladım ki sadece bir sporcu değil aynı zamanda bir insan hakları savunucusu. Gelen tepkiler çok olumluydu" dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA