Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 23:30:34
Advert
Advert
 

Hürriyet'ten İnce’ye suç duyurusu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kendisi için ‘camiye ayakkabıyla girdi’ iddiasında bulunan AK Parti Meclis üyesi Şener İnce hakkında suç duyurusunda bulundu.
Hürriyet'ten İnce’ye suç duyurusu
Advert

Boran KAYALAR-İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti Meclis üyesi Şener İnce'nin "camiye ayakkabılarla girdiler" iddiası üzerine bugün Kocaeli Adliyesi'ne giderek İnce hakkında suç duyurusunda bulundu. Hürriyet'in suç duyurusuna İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, meclis üyeleri, muhtarlar, avukatlar, İYİ Partili yöneticiler ve  CHP’li partililer katıldı. Adliye önünde ki kalabalığın ekinde "Yalancı Şener İnce", "Rezaletin adı Şener İnce", "Şener İnce özür dile" yazılı pankartlar yer aldı.

 

YALAN VE İFTİRA

Hürriyet, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkan Çakar ve İl yöneticisi Hüseyin Acurman ile birlikte savcılığa suç duyurusuna bulundu. Ardından adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. İlk konuşmayı Başkanı Cengiz Sarıbay yaptı. Sarıbay, “Fatma Kaplan Hürriyet’in camiye ayakkabıyla girdiler iddiası tamamen çöktü. Hiçbir insan, hiçbir Müslüman, hele ki bir kadın belediye başkanı camiye ayakkabıyla girmez. Ama burada bir yalan, iftira, riya var.  Kendilerinden olan medya vasıtasıyla insanları küçük düşürdüler. Ama Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP’liler sahipsiz değil. Bu işin takipçisi olacağız. Bu haberlere hakaret içerikli yorum yapanlar da gerekli cezayı alacaktır” diye konuştu. 

 

İZMİT’İ KAYBETMEYİ HAZMEDEMEDİLER

Ardından konuşan Başkan Hürriyet şu ifadelere yer verdi: "Milletin hizmete ihtiyacı var. Biz millete hizmet ediyoruz.  AK Partililer nasıl seçimlerde karalama kampanyası yapmışlarsa yine aynı şeye devam ediyorlar. Bu kente kavga değil huzur lazım diyoruz. Hemen karalama ve linç kampanyası başlatıyorlar. İzmit'i kaybetmeyi hazmedemediler.  İzmit’i kaybedenler ne yazık ki kendilerini kaybetti. 7 aydır hazmedemediler. Son olarak Fethiye köyünde camimize yaptığımız hizmetleri tanıtırken ağır hakaretlerle iftirada bulundular. Çok üzgünüm. Yüzde 80'den fazla Müslümanın olduğu bir ülkede bizim ayakkabıyla camiye girmeyeceğimizi bile bile iftira attılar. Şener İnce'yi özür dilemeye davet ettik. Buna rağmen hakaretlerine devam etti. Bunlara artık gülüp geçeceğiz ama yanlarına da bırakmayacağız.

 

 

ÇAMUR ATILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Hukuki yönden hakkımızı arayacağız. Ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz. Şener İnce hakkında suç duyurusunda bulunduk. Paylaşımları inceleyip avukatlarımızla inceledik. Hakaretler için suç duyurusunda bulunacağız ve Şener İnce'ye tazminat davası açacağız. Bize hayvan diyen Körfez'deki vaiz için de hukuki yollara başvuracağız. Konunun takipçisi olacağız. Milliyetçiliğimiz dinimiz bizim için kıymetlidir. Çamur atılmasına izin vermeyeceğiz"

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA