Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 13:56:49
Advert
 

Kürek şampiyonasına rekor katılım

Türkiye Salon Kürek Şampiyonası İstanbul Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy spor merkezinde 18 kulübün 490 sporcusunun rekor katılımı ile gerçekleşti
Kürek şampiyonasına rekor katılım
Advert

 

SÜMERSPOR FARKI

İlimizden üç takımın katıldığı 2019 yılı Türkiye Salon Kürek şampiyonasına İzmit Sümerspor Kürek kulübü 41+2 43 sporcu ile katılım sağlarken; Şişecam Çayırova 18 sporcu, Hereke Nuh Çimento üç sporcu ile katılım sağladı. Şampiyonaya katılan diğer takımlardan Galatasaray 44, Fenerbahçe 40, İstanbul Altınboynuzspor kulübü 29 sporcusu ile katılım sağlarken; toplamda 18 kulüp 490 sporcu sayısıyla rekor katılım gerçekleştirdi.  

 

 

İKİ BİRİNCİLİK GELDİ

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven’in hazır bulunduğu Türkiye şampiyonasında İzmit Sümerspor Kürek Kulübü Başkanı Serenay Subaşı sporcularını ve müsabakayı izleyemeye gelen sporcu velilerini yalnız bırakmadı. Müsabakalar sonucunda İzmit Sümerspor Kürek kulübü; küçük kızlarda takım birinciliği, deniz küreği U19 erkeklerde takım birinciliği, deniz küreği U19 kadınlarda takım ikinciliği, deniz küreği erkeklerde takım ikinciliği, küçük erkeklerde takım beşinciliği alarak; toplamda iki birincilik kupası ile ilimize döndü. Aynı zamanda küçük kızlarda Ayşe Baydar geçen yıl kırdığı rekoru bu yarışta daha da geliştirerek rekor üstüne rekor kırdı ve 3.36’lık derecesiyle kendi yaş kategorisinde dünyanın en iyi ilk 10 sporcusu arasına yazdırmayı başardı.

 

 

HEDEF OLİMPİYATLAR

İlimizden yaklaşık 100 ailenin izlediği Türkiye şampiyonası sonrasında sporcu ve velilerine kısa bir konuşma yapan İzmit Sümerspor Kürek kulüp Başkanı Serenay Subaşı; amaçlarının kürek sporunu ilimizde daha üst seviyelerde katılımcı sporcu sayısını arttırmak olduğunu ifade etti. Amaçlarının ve hedeflerinin; ilimizin su sporlarıyla anılan bir marka şehir olmasına katkı sağlamak olduğunu belirten Subaşı; “ İlimizden milli takıma ve olimpiyatlara sporcular gönderip; hedefimiz başarılı dereceler kazanmaktır” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA