Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 19:57:13
Advert
Advert
 

Kapatılan yan yol esnafa kepenk indirtti

Yenişehir Mahallesi D-605 karayolu üzerinde bulunun Yahya Kaptan üstgeçidi altındaki yan yol girişinin kapatılması bölge esnafının ticaretine hançer gibi saplandı. Yaklaşık 3 aydır büyük sıkıntı yaşan işletme sahipleri yetkililerden yardım talep ediyor.
Kapatılan yan yol esnafa kepenk indirtti
Advert

Arif BULUT-Otogar Kavşağının açılmasının ardındanD-605 karayolu üzerinde bulunun Yahya Kaptan üstgeçidi altındaki Yenişehir Mahallesi Araç Sokağın girişinin kapatılması bölge esnafının ticaretine hançer gibi saplandı. Yaklaşık 3 aydır büyük sıkıntı yaşan işletme sahipleri yetkililerden yardım talep ediyor. Anayol kenarında kapatılan yolun önünde bir araya gelen mahalle sakinleri ve esnaflar yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi. “Kafese kapatılmışız” diyen vatandaşlar yaşanan sorun nedeniyle birçok esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığını dile getirdiler. 

 

KAYMAKAMLIĞA DİLEKÇE VERİLDİ
Yaşanan sorunları dile getiren Genç Turizm’den Hakan Danışan, “Kocaeli ekonomisine katkı sağlayan birçok işletme var bu bölgede. Yolumuz ana yola çıkmıyor. Dükkanlara ulaşım konusunda büyük sıkıntı çekiyoruz. Esnafın iş kaybı oluyor. Bu konuda bürokrasiden destek bekliyoruz. Otogar kavşağı açıldıktan sonra, 3 aydır bu yol kapalı. Kaymakamlığa dilekçe verildi. Süre geçiyor ama herhangi bir gelişme yok” dedi.

 

 

EKONOMİK OLARAK HAYATTA KALMAYA ÇALIŞIYORUZ
Bölge esnaflarından Gökhan Darcan ise “ Birkaç aydır burada mağduriyet yaşıyoruz. Esnafın yanı sıra mahallelide problem yaşıyor. İnsanların evlerine gittikleri güzergah bir günde değişmiş oldu. Girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Sokağa girmek isteyen arabalar kaldırımı kullanıyorlar. Bu da trafik kazalarına sebebiyet verebilir. Esnaf olarak ekonomik olarak hayatta kalmaya çalışıyoruz. Burada yolun kapatılmasından itibaren adeta kafese kapatılmış bir vaziyetteyiz. Yetkililerin bu konuyu çözmesi gerekiyor” dedi. 

 

CAN GÜVENLİĞİNDEN DAHA MI ÖNEMLİ?
Sözlerini sürdüren Darcan, “Bu bölgede devlet daireleri var, hastane var. Hastaneye ulaşmak için en kısa yol bu yol. Ambulansın kullanması gerektiği bir zamanda bu yolu kullanamaması hayati bir durumun ortaya çıkması manasına gelir. Bu yolun kapatılması insanların can güvenliğinden daha mı önemli. Burası ticaret alanı olarak belirlendi ama son zamanlarda esnaflar burayı terk etmek zorunda kalabilir. İşyerlerimize insanlar ulaşamıyor. Buraya gelmek için Yahya Kaptan kavşağını kullanıyoruz” dedi. 

 

DÜKKANLAR KAPANIYOR 
Bölgede işyeri olan Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu da yaşanan sorunla ilgili olarak “Burası sadece esnafların olduğu bir bölge değil. Kocaeli’nin en büyük hastanelerinden birisi burada. Burası kapatılalı 3 ay oldu ama 3 ayda buradaki esnafların dükkanlarını kapatmak zorunda kaldıklarını görüyoruz. Bu yolun kapatılması bize anlamsız geliyor. Buranın bir an evvel çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bizimle ticaret yapmak isteyenler işyerlerimize gelemiyorlar. İzmit’in en büyük mahallelerinden biri Yenişehir. Buranın yeniden incelenip, tekrar bir çalışma yapılmasını istiyoruz” dedi. 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA