Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 23:52:39
Advert
Advert
 

Hürriyet sözünü tuttu, o binayı açtı

Ambarcı Köyü’nün uzun yıllardır hasretini çektiği ve 31 Mart seçimlerinden sonra görevi devralan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yapım için sözünü verdiği köy muhtarlığı ofisinin açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
Hürriyet sözünü tuttu, o binayı açtı
Advert

Muhtarlık binası olmadığı için hem muhtarın hem vatandaşın mağdur olduğu Ambarcı Köyü’ne İzmit Belediyesi tarafından yapılan muhtarlık ofisinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.  Programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Muhtarlar Masası Koordinatörü meclis üyesi Süleyman Şen, meclis üyeleri Mehmet Baştan, Yaşar Kardaş, Tuncay Aşkın, Başkan Yardımcısı Cem Güler, Genel Koordinatör Hakan Özkum, Fen İşleri Müdürü Burak Efe Erdoğan, Spor Müdürü Mithat Ağa, Ambarcı Köyü Muhtarı Mustafa Karaboğa, çevre bölgelerdeki mahalle muhtarları ve Ambarcı Köyü sakinleri katıldı.

 

HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

Muhtarlık görevine seçildiği günden bu yana ‘Bir başka Ambarcı mümkün’ diyerek köyün birçok ihtiyacını yaptıkları tespitler ile İzmit Belediyesi’ne ilettiklerini ifade eden Ambarcı Köyü Muhtarı Mustafa Karaboğa, “Köyümüzün alt yapı ve üst yapı eksiklikleri tamamlandı. Parke eksikliklerimiz 2020 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacak. Ve şimdi de yeni muhtarlık hizmet ofisimize kavuştuk. Ben İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine köy halkı adına taleplerimizi en hızlı şekilde hayata geçirdikleri için çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

AYRIM YAPMIYORUZ

Her bölgenin ihtiyacını ayrım yapmaksızın karşılamak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise, “ihtiyaç ve talepleri öncelikli olan, uzun yıllardır eksik bırakılmış bölgelere öncelik veriyoruz. Muhtarımız da buraya yaptığımız ziyarette, muhtarlık binasının olmadığını ve evinde hizmet vermeye çalıştığını bizlere söylemişti. Bizde bölgenin düzenlenmesi ve muhtarlık binasının yapım işine öncelik verdi. Muhtarlık binasının hızlı bir şekilde kazandırılmasını sağlayan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ENKAZ EDEBİYATI YAPMIYORUZ

Başkan Hürriyet, “Milletimize hizmet için seçildik. Her bölgeye hizmet götürmek bizim boynumuzun borcudur. Oturduğumuz koltuklar gelip geçici. Zaman zaman aksamalar eksiklikler olabilir. Takdir edersiniz ki 7 ay gibi kısa bir zaman içerisinde tüm talepleri gerçekleştiremeyiz. Mali bütçemiz de biraz sıkıntılı. Ancak enkaz edebiyatı yapmıyoruz. Çözüm üretiyoruz. 7 ay içerisinde 45 milyon borç ödedik. 2020’den sonra biraz daha rahatlamış olacağız. İsrafların önüne geçmeye çalışıyor, boşa yapılan giderleri engelliyoruz. Gelirimizi daha da arttırmaya çalışarak mahallelerimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. 2020’den sonra daha da hızlanacak, daha güzel işler yapacağız. Bu muhtarlık binası ve bölgedeki düzenlemeler de Ambarcı Köyümüz için başlangıç olsun” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA