Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 22:31:06
Advert
 

Efe: Hürriyet’ten özür dilemesini bekliyoruz

Efe: Hürriyet’ten özür dilemesini bekliyoruz
Advert

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından aranarak tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla paylaşımda bulunan Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş için Kocaeli muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi'nden açıklama geldi. 

 

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Efe tarafından yapılan açıklamada ;” İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından, bir belediye başkanına hiç yakışmayacak ifadelerle hakaret ve tehdide maruz kalan Muhtar Akbaş arkadaşımız konu hakkında hukuki süreci başlatacaktır.” ifadelerine yer verildi.

 

İşte o açıklama: 

"Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi üyelerimizden, Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş’ın İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından şahsına yönelik aranmak suretiyle maruz kaldığı tehdit ve hakaret dolu telefon görüşmesine istinaden basın açıklamamızdır:

07.12.2019 Cumartesi günü saat 17.12’de Kabaoğlu Muhtarımız Ali Akbaş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından aranarak bir belediye başkanına yakışmayacak üslupla tehdit ve hakarete maruz kalmıştır. Telefon görüşmesi esnasında, aynı araç içerisinde Kaboğlu Muhtarı Ali Akbaş’ın maruz kaldığı saldırıya şahsımla beraber 2 muhtar arkadaşımız da şahit olduk.

Ali Akbaş arkadaşımızın, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımı karşılık İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplam Hürriyet şu ifadeleri kullanmıştır; “-Ali bey Ali bey, mutlu musun bu yaptığından. Bu hırsızlara, tecavüzcülere, arsızlara sahip çıkan AKP’nin pis siyasetine alet oluyorsun. Bu pis AKP’ye destek veriyorsunuz, oy veriyorsunuz. Yazıklar olsun size. Ali Muhtar bundan sonra göreceksin neler olacağını. Allah senin de belanı versin Ali Akbaş.” diyerek telefonu yüzüne kapatmıştır.

12 bin nufuslu 2300 seçmene sahip İzmit’in 5.en büyük mahallesi olan Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş arkadaşımızın şahsıyla ilgili bu cümleleri kuran Sayın Başkan, olayın üstünden 3 gün geçmesine rağmen yanlış yaptığını düşünerek Muhtarımıza dönüş yapmamıştır.

Muhtar arkadaşımız uğradığı bu saldırıyı sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşarak duyurdu.

Buna rağmen Muhtarımıza yine herhangi bir dönüş yapmayarak üstüne basına şu demeci vermesi arkadaşımızı daha da derinden üzmüştür: ”Artık karalama politikalarına cevap vermeyeceğim. Bunlar bir ekip oldular. Ben artık hizmetlerime odaklanacağım” diyerek Muhtar arkadaşımızı karalama politikası yapmakla suçlayarak yine haksız ithamlarla algı oluşturmaya çalışmıştır.

Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş arkadaşımızı kamuoyundan tanıyan herkes iyi bilir ki, AK Partili birçok Belediye Başkanını, Milletvekillerini hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dâhil olmakla beraber yanlış gördüğü ve beğenmediği politikalarını eleştirmiş fikrini özgürce beyan etmiştir. AK Parti ye karşı da zaman zaman birçok tepki koymasına rağmen, hiçbir AK Partili isimden, belediye başkanından bu şekilde tehdit ve hakarete maruz kalmamıştır

Kamuoyunun da yakından bildiği Umuttepe’ye yapılması planlanan çöp yakma tesisinin iptali için AK Partili belediye başkanlarına karşı dik duruşuyla en önde olan isimlerin içerisinde yer almıştır.

Kendisi gibi seçilmiş biri olan muhtar arkadaşımıza yönelik kabul edilemeyecek yaklaşım ve üslupla hakaret eden Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in kendisi gibi düşünmeyenlere saygısının ve tahammülünün olmadığını da görmüş olduk.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından, bir belediye başkanına hiç yakışmayacak ifadelerle hakaret ve tehdide maruz kalan Muhtar Akbaş arkadaşımız konu hakkında hukuki süreci başlatacaktır.

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’ten yapılan bu saldırıyı kişiselleştirmeden, saptırmadan, siyasileştirmeden özür dilemesini bekliyoruz."

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7778 TL 7.7468 TL
Euro
EURO
9.1135 TL 9.0771 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA