Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 22:28:49
Advert
Advert
 

Gençtürk aday değil, Ercan’ı destekleyecek

CHP İzmit İlçe’de ismi adaylık için geçen fakat geçtiğimiz hafta Gökhan Ercan’ı destekleme kararı alan Mehmet Nazım Gençtürk, “Umudum, sosyal demokrasi bayrağını dalgalandıracak, kente ve CHP’nin siyasi değerlerine sahip çıkacak, çalışkan bir yönetimin göreve gelmesidir” dedi
Gençtürk aday değil, Ercan’ı destekleyecek
Advert

CHP İzmit İlçe Başkan Adaylığı için çalışan fakat geçtiğimiz hafta Gökhan Ercan’ı destekleme kararı alan Mehmet Nazım Gençtürk, aday olmama gerekçesini anlattı. Gençtürk, şu ifadeleri kulandı: “Bildiğiniz üzere bir süredir CHP İzmit İlçe Başkanlığı için adım geçmekteydi. Bu doğrultuda; üyelerimizle, delegelerimizle ve parti büyüklerimizle istişare halindeydim. Bu sürecin 'adaylık' ile nihayete ermediğini, neden aday olmadığımı ve devam eden süreçte duruşumun ne olacağını yakın arkadaşlarımla paylaşmış olmama karşın kamuoyu ve partililerimizle paylaşma fırsatı bulamadan basında yer aldığından yanlış anlaşılmalara ve yanıltıcı haberlere mahal vermemek adına bu manifestoyu yayınlama gereği duyuyorum.

 

CHP’NİN SORUMLULUĞU

Hukukun hiçe sayıldığı, insanların kutuplaştırıldığı, hatalı dış politikalarla ulusal güvenliğin ve uluslararası ticaretin sıkıntıya sokulduğu, tüm üretim faktörlerinin günü kurtarmak için yok pahasına peşkeş çekildiği, ekonominin günden güne çöktüğü, işsizlik ve yoksulluğun toplu intiharlara neden olduğu, kadın cinayetlerinin ve çocuk tacizlerinin devlet ve adalet zafiyetinden kaynaklı yeni yeni türlerinin ortaya çıktığı, sırf inancından dolayı insanların kapılarının işaretlendiği sancılı zamanlardan geçiyoruz. Böylesine bir süreçte sosyal demokrasiye inanmış ve bu ülkenin kurucu iradesi olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir mensubunun tarihsel bir sorumluluğu bulunmaktadır.

 

SEVGİ VE SAYGI

Sorunlar her ne kadar ulusal mahiyette ve genel politikalarla çözümlenebilirmiş gibi gözükse de; esasında bütünü oluşturan parçaların arınması da bütünü berrak hale getirecektir. Partimiz açısından bakarsak il ve ilçe örgütlerinin her birinin güncellenerek, yenilenerek, bazı konularda ise özüne dönerek kendi vizyonlarını ve bu vizyona yönelik iradelerini ortaya koymalarıyla çözüme katkı sunabilecekleri ve bütün üzerinde fark yaratabilecekleri kanaatindeyim. Bunun için de parti içi barışının sağlanması, sevginin ve saygının öncelenmesi ilk adım olmalıdır.

 

DEMOKRAT OLMAK

‘Demokrat olmak, en çok istediğinden vazgeçmektir, paylaşmaktır, dayanışmadır ve bazen bize düşen kendi hikayemizi yeniden yazmakla meşgul olmak değil, bir romanın parçası olduğumuzu görmektir’ demişti bir üstadım. Biz, sıfırdan bir hikaye yazma koşullarının oluşmadığını gördüğümüzden sosyal demokrasi adına katkı koyma irademizden ödün vermeden mücadelemizi sürdürmeye karar verdik. Yola çıkarken; parti emekçilerinin teveccühünden başka icazet aramadığımız gibi fedakârlık yaparken de yine yol arkadaşlarımızdan başka bir kapıya tevessül etmedik.

 

 AYNI TABAN

Yüksek oranda aynı tabana hitap ettiğimiz arkadaşımla bugün karşı karşıya gelmemiz halinde yarın birlikte mücadele edecek arkadaşlarımızın arada kalacak olmaları ve bütünleşmeyi umarken ayrıştırmaya sebebiyet verme olasılığımız bulunduğundan birimiz fedakarlık yapacaktı, o kişi ben oldum. Sevgi ve saygıyı önceledim ve bahsettiğim tarihsel sorumluluğun ifası için kişilere takılmadan ve makam mevki kaygısı olmadan tavır almayı seçtim.

 

ŞARTLI DESTEK

Desteğimiz sonsuz ama şartlıdır; kadınların ve gençlerin daha aktif rol almasının önünün açıldığı, yerel ve ulusal konularda anlık reaksiyon gösterilen ve tavır alınan bir siyasi anlayışın benimsendiği, etnik köken ve dini inanç temelli sorunlar karşısında kem küm etmeden 'önce insan' temelli duruşu olan, halkçı parti olmanın sorumluluğuyla işçinin köylünün taleplerine duyarsız kalmayan, laik tutum ve söylemden taviz vermeyen, üyelerinin-mahalle temsilcilerinin hakkını hukukunu kollayan, her görevlendirmenin liyakatle yapıldığı bir yönetim anlayışı arzuluyorduk. Desteğimiz de bu anlayışla hareket edildiği müddetçe sonsuzdur. İlçe başkan adayı arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Umudum, sosyal demokrasi bayrağını dalgalandıracak, kente ve CHP’nin siyasi değerlerine sahip çıkacak, çalışkan bir yönetimin göreve gelmesidir.”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA